Brigita Langerholc (Triglav Kranj) je na dvoranskem atletskem mitingu na Dunaju v teku na 400 m, prvi disciplini tekmovanja, dosegla drugi čas in s 53,11 sekunde izboljšala svoj slovenski rekord (53,91), ki ga je postavila 22. januarja 2005, prav tako na Dunaju, ter izpolnila normo (53,80) za nastop na dvoranskem evropskem prvenstvu (EP), ki bo od 2. do 4. marca v Birminghamu. Slednje je uspelo tudi Jolandi Čeplak iz Celja v teku na 800 m, ki je zmagala s časom pod dvema minutama (1:59,33).
Na 1.500 m je z osebnim rekordom in normo za EP zmagala Sonja Roman (Maribor 98), ki je tekla 4:10,88, najhitreje letos na svetu. Marija Šestak (Mass) je v troskoku za več kot pol metra premagala vse tekmice (14,08 m) in dosegla B normo (14,00 m) za SP. Normo za EP (7,40) je na 60 m dosegla Ljubljančanka Pia Tajnikar (Mass), ki je bila s 7,40 druga, tretja pa je bila Nina Kovačič (Postojna), ki je znova za las zgrešila normo za EP; slednjo je na 1.500 m dosegel Cene Šubic, ki je bil šesti (3:46,00).
Damjan Zlatnar (Mass) je bil s 7,74 drugi v finalu teka na 60 m ovire in je le za stotinko zgrešil svoj slovenski rekord (7,73), ki ga je dosegel 24. februarja 1999 v Pireju. Radmila Vukmirovič (Gorica) je zmagala na 60 m ovire (8,36). Mladinska svetovna podprvakinja Tina Šutej (Mass), ki je tako kot Zlatnar že sredi meseca izpolnila normo za EP, je bila četrta v skoku s palico (4,06 m). Marko Bratož (Gorica) je bil drugi v B finalu na 60 m (6,86); zmagal je Britanec Jason Gardener (6,62), trikratni zaporedni evropski dvoranski prvak. Jure Batagelj (Gorica) je v skoku s palico, zadnji končni odločitvi mitinga, s 5,26 m zasedel drugo mesto, četrto pa Svit Pintar (Kladivar), ki je s 5,06 m izpolnil normo za mladinsko EP.
Čeplakova v 'svoji' dvorani
Čeplakova je v dvorani Dusika Stadion nastopila prvič po 3. marcu 2002, ko je v znamenitem finalu EP ne le premagala tedaj favorizirano domačinko Steffi Graf, ampak tudi postavila svetovni dvoranski rekord (1:55,82). Na mitingu, za katerega so organizatorji zapisali, da je najmočnejši v avstrijski prestolnici po omenjenem EP, je prvič v tej sezoni nastopila prav v "svoji" dvorani, in tekla krepko pod dvema minutama.
"Izplačale so se priprave v Južni Afriki. Zelo sem zadovoljna s to svojo prvo tekmo v sezoni, saj sem izpolnila cilj in izboljšala državni rekord. Nisem pa pričakovala takega napredka. Veselim se že svoje prve tekme v tem letu na 800 m, ki bo 6. februarja v Duesseldorfu," je bila zadovoljna Langerholčeva, ki je na 400 m zmagala v drugi skupni, v prvi pa je bila najhitrejša tudi s skupno prvim časom Romunka Ionela Tirlea (52,94). Druga slovenska predstavnica na tej razdalji Sara Orešnik (Olimpija) s 55,57 sekunde ni bila zadovoljna.
Zlatnar je že v kvalifikacijah s 7,76 dosegel prvi čas in tedaj le za tri stotinke zgrešil svoj skoraj osem let star državni rekord, v finalu pa je bil še hitrejši. Šestakova s 14,08 m v troskoku zaradi povišane telesne temperature in slabšega počutja ni bila najbolj zadovoljna, prepričljivi zmagi navkljub. Po skoku v daljino je tudi na drugi tekmi sezone in v drugi disciplini izpolnila normo za Birmingham, vendar zaradi pravil IAAF (nastop za drugo reprezentanco) na EP ne bo mogla sodelovati v bojih za odličja. Že v Budimpešti je 26. januarja v skoku v daljino zmagala z novim slovenskim rekordom 6,59 metra in napovedala dobro sezono, katere vrhunec pa bo zanjo lahko šele SP v Osaki.
Romanova je normi v teku na 800 m dodala izpolnjen kriterij za EP tudi na 1500 m, tekla pa je le pet sekund počasneje od slovenskega rekorda Čeplakove. "Od prvega metra sem tekla sama. Vedela sem, da sem hitra, vendar si nikoli nisem mislila, da lahko sama tečem tako dober čas. Končno po nekaj sušnih letih napredek," je bila zadovoljna Romanova. Šubic je slovenski rekord Aleša Tomiča iz leta 2002 zgrešil za 55 stotink. "Imel sem srečo, da sem normo ujel na stotinko natančno. Vedel sem, da bo tekma zelo dobra, saj so bili na startu tudi zelo hitri Francozi in Britanci. Pol sekunde, ki mi še manjkajo do rekorda, bom skušal čim prej premostiti in doseči ta cilj, mogoče prav v Birminghamu," je napovedal Šubic.
"Pritekla sem si sicer normo, toda ne vem, ali naj se veselim ali jokam, ker sem se ob tem tudi poškodovala zadnjo stegensko mišico. Do EP pa imam še dovolj časa, da se pozdravim in tečem še hitreje," je menila Tajnikarjeva, ki se je oddolžila Kovačičevi za poraz sredi meseca na uvodu sezone v Ljubljani. "Z nastopom sem dokaj zadovoljna. Start je bil dober, le na koncu sem imela nekoliko slabšo tehniko. Upam, da bom vsaj malce hitrejša že na prvi naslednji tekmi," pa si je zaželela Kovačičeva, ki je že 27. januarja v Ljubljani prav tako le za stotinko zgrešila normo za EP. V avstrijski prestolnici je zmagala Bolgarka Magdalena Hristova (7,32).
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.