37-letni Tony Vidmar bo sklepno dejanje v svoji karieri odigral 24. februarja. Tega dne se bo njegovo moštvo Central Coast Mariners v avstralskem tekmovanju A-League v velikem finalu pomerilo z zmagovalcem dvoboja Newcastle - Queensland, ki bo na sporedu konec tega tedna.

Za nogometašem rojenem v Adelaidi, po nogometni izobrazbi srednjim branilcem, je bogata kariera: za avstralsko reprezentanco je v obdobju od leta 1991 do 2005 odigral 73 tekem in dosegel tri gole, z odličnimi predstavami pa si je pridobil vabilo evropskih klubov. Od 1995 do 1997 je igral za nizozemsko Bredo, od 1997 do 2002 za škotski Glasgow Rangers, v sezoni 2002/03 je branil barve angleškega Middlesbrougha v premier league.
Kaže omeniti, da Vidmar ni bil član avstralske zasedbe na svetovnem prvenstvu pred dvema letoma v Nemčiji, prvem avstralskem po letu 1974. Nastop je odpovedal zaradi zdravstvenih težav s srcem, bil pa je eden od strelcev "socceroos" z 11-metrovke na dodatni kvalifikacijski tekmi z Urugvajem za nastop na svetovnem prvenstvu v Nemčiji.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.