Tokrat Barrichello in Montoya

Monza, 11. 09. 2004 00.00 |

Barrichello je bil najhitrejši na četrtem treningu pred dirko za VN Italije. Vodstvo pa je kaznovalo dva dirkača in nagradilo Satoja.

Brazilec Rubens Barrichello (Ferrari) je bil najhitrejši na četrtem treningu pred nedeljsko dirko za VN Italije v Monzi, petnajsto letošnjo preizkušnjo formule 1. Drugi čas je dosegel Kolumbijec Juan Pablo Montoya (Williams-BMW), tretjega pa Britanec Jenson Button (BAR-Honda). Nemec Michael Schumacher (Ferrari) je bil tokrat sedmi.

Tokrat bo s ''pole position-a'' startal Rubens Barrichello (Foto: Reuters)
Tokrat bo s ''pole position-a'' startal Rubens Barrichello (Foto: Reuters) FOTO: Reuters

Tretji trening pripadel Montoyi

Kolumbijec Juan Pablo Montoya (Williams-BMW) je bil najhitrejši na tretjem treningu pred pred jutrišnjo dirko za VN Italije v Monzi, petnajsto letošnjo preizkušnjo formule 1. Drugi čas je dosegel Španec Fernando Alonso (Renault), tretjega pa Brazilec Antonio Pizzonia (Williams-BMW). Nemec Michael Schumacher (Ferrari) je bil šesti.

Heidfeld in Baumgartner padla na začelje

Vodstvo dirke formule 1 v Monzi je po kvalifikacijah za nedeljsko dirko svetovnega prvenstva za VN Italije kaznovalo dva dirkača. Nemec Nick Heidfeld (Jordan-Ford) je zaradi zamenjave motorja po pravilu izgubil deset mest in je namesto na 17. mestu zdaj na zadnjem, 20., Madžar Zsolt Baumgartner (Minardi) pa je zaradi krajšanja enega od zavojev dobil sekundo pribitka, zaradi česar bi sicer izgubil eno mesto, vendar je po Heidfeldovi zaslugi obdržal svoje predzadnje mesto v startni vrsti. Še največ je tako pridobil drugi Minardijev voznik Italijan Gianmaria Bruni, ki bo namesto z 20. začel z 18. mesta.

Sato velja za najbolj perspektivnega FOTO: Reuters

Japonski voznik formule 1 Takuma Sato je ob bok dogodkom na dirki za VN Italije prejel posebno nagrado za najbolj perspektivnega mladega voznika. Posebna žirija sestavljena iz športnih novinarjev, nekdanjih voznikov in članov odbora dirke v Monzi je Satu podelila nagrado "Confartigianato Motori", ki jo podeljujejo vsako leto.

Doslej so se med dobitnike tega posebnega priznanja vpisali tudi Michael Schumacher, Alain Prost, Mika Hakkinen in David Coulthard.