Tekma preobratov železarjem

Jesenice, 09. 11. 2007 16.40 |

Jeseničani so se z zmago proti Dunaju povzpeli na prvo mesto lige EBEL. Ljubljančani so izgubili v Celovcu.

Jeseniški navijači so pripravili pravi praznik v dvorani Podmežakla, njihovi ljubljenci, hokejisti Acroni Jesenic pa so lovili 11 zaporedno zmago. To jim je po velikem preobratu tudi uspelo, saj so zmagali s 6:5, čeprav so po osmih minutah zaostajali že z 0:4. Železarji so dobili derbi kroga in se povzpeli na prvo mesto lige EBEL.

Andrej Hebar je z zadetkom pomagal Jesenicam do prestižne zmage.
Andrej Hebar je z zadetkom pomagal Jesenicam do prestižne zmage. FOTO: Damjan Žibert

Gostje iz Dunaja so v uvodnih minutah utišali 5000 navijačev in izjemno hitro prišli do visokega vodstva. Prvi vratar železarjev Robert Kristan kar tri tekme zapored ni dobil niti enega zadetka, tokrat pa je v slabih osmih minutah klonil kar štirikrat. Že v 4. minuti je malce srečno zadel nekdanji igralec Jesenic Aaron Fox, v naslednji minuti pa je odbiti plošček v mrežo pospravil še Manuel Latusa. Tudi pri tretjem zadetku gostov je bil Kristan brez moči, saj je branilec Darcy Werenka sam pridrsal pred jeseniški gol in zadel v spodnji kot. Spretni Fox je v osmi minuti zadel še enkrat in dosegel visokih 4:0 za goste iz Avstrije.

V gol je namesto Kristana stopil Andrej Hočevar, železarji pa so nato znižali izid preko Andreja Hebarja v hitrem protinapadu v 11. minuti. Domači so se po velikem šoku le prebudili, a se rezultat v prvih 20 minutah ni več spremenil.

Jeseničani so dobro izkoristili premor in izjemno odločno začeli drugo tretjino. Napravili so pravi preobrat in dobili drugo tretjino s 4:1 in izid izenačili. Po receptu Dunajčanov so hitro, v pol minute, dosegli kar dva zadetka , oba z igralcem manj! Najprej je po lepem prodoru zadel Paul Healey, nato pa je na 4:3 znižal Tomo Hafner.

Kapetan Vienne Werenka je s svojim drugim zadetkom ponovno dvignil prednost gostov na +2. Železarji so se zaradi izključitev takrat branili le s tremi igralci, Werenka pa je zadel s strelom iz modre linije ravno takrat, ko se je prvi izključeni Jeseničan vrnil na led. Šved Markus Matthiasson je dosegel že tretji jeseniški zadetek z igralcem manj v 34. minuti, Hafner pa je z drugim zadetkom, z igralcem več v 37. minuti, izid izenačil.

V zadnji zelo napeti in izenačeni tretjini so gledalci ponovno prišli na račun. Oba vratarja sta izvrstno opravila svoje delo, zmago pa je rdečim prinesel Healey z igralcem več v 58. minuti.

Dvorana Podmežakla, gledalcev 4500, sodniki: Veit, Falkner, Smetana (vsi Avstrija).
Strelci: 0:1 Fox (Lakos, 4.), 0:2 Latusa (Seeley, Fox, 5.), 0:3 Werenka (Fox, 6.), 0:4 Fox (Judex, 8.), 1:4 Hebar (Žagar, 12.), 2:4 Healey (22.), 3:4 Hafner (Krajnc, 23.), 3:5 Werenka (Seeley, 23.), 4:5 Matthiason (Varl, 34.), 5:5 Hafner (Remar, 37.), 6:5 Healey (58.).
Kazenske minute: Acroni Jesenice 16, Vienna Capitals 20 +10.

-------------------------------------------------------------------------------------

Ljubljančani izgubili v Celovcu
ZM Olimpija je v Celovcu izgubila četrto tekmo zapored in še ni našla poti iz krize. Zeleni so na predzadnjem mestu lestvice z 18 točkami.

Oba zadetka za gostitelje je v prvi tretjini dosegel Mike Craig v pičlih dveh minutah (5. in 6.) z dvema igralcema prednosti, znižal pa je Jure Kralj v 10. minuti.

Celovčani so tudi tretji zadetek dosegli ob številčni prednosti, tokrat z igralcem več, v 31. minuti je gol dosegel Chris Harand. Zadnjih 20 minut so dobili zmaji, a to ni bilo dovolj za točko ali dve na Koroškem. Izid je znižal branilec Kevin Mitchell z igralcem več, nato pa je gol za zmago le slabi dve minuti kasneje (v 49. minuti) dosegel Gregor Hager. V zaključku tekme so Ljubljančani poizkusili brez vratarja in Tomaž Vnuk je sedem sekund pred koncem dosegel končni izid.

Mestna dvorana
, gledalcev 3700, sodnik: Winter (Avstrija).
Strelci: 1:0 Craig (Rebek, Tory, 5.), 2:0 Craig (Tory, Rebek, 6.), 2:1 Kralj (Murič, Zupančič, 11.), 3:1 Harand (Rebek, Tory, 31.), 3:2 Mitchell (Intranuovo, Zupančič, 47.), 4:2 Hager (Norris, Rebek, 49.), 4:3 Vnuk (60.).
Kazenske minute: KAC 16, ZM Olimpija 16.

Acroni Jesenice - Vienna Capitals 6:5 (1:4, 4:1, 1:0)
KAC Celovec - ZM Olimpija 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Liwest BW Linz - Graz 99ers 7:2 (2:1, 2:1, 3:0)
Alba Volan-Fevita - TWK Innsbruck 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)