Šport

Slovo Križanove in Srebotnikove

Pariz, 28. 05. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Slovenska teniška dvojica Križan - Srebotnik je končala nastope na odprtem prvenstvu Francije v Parizu.

V drugem krogu sta bili od slovenskih tenisačic uspešnejši Japonki Šinobu Asagoe in Rika Fujivara, ki sta zmagali s 6:2, 6:2.

Večina nosilcev uspešna

Srebotnikova (na sliki) je skupaj s Križanovo izpadla
Srebotnikova (na sliki) je skupaj s Križanovo izpadla FOTO: Reuters

Petek je bil sicer do nosilcev na drugem letošnjem turnirju za grand slam v Parizu prizanesljivejši kot nekaj prejšnjih dni. Večina je bila uspešna v tretjem krogu, zataknilo se je Rusinjama Nadji Petrovi in Veri Zvonarevi. Pri moških je od postavljenih igralcev izpadel Čilenec Nicolas Massu, Rus Marat Safin pa je po maratonskem, v četrtek prekinjenem dvoboju drugega kroga, ugnal Španca Felixa Mantillo.

Nosilci v moškem delu so bili v petek bolj zbrani kot nekaj dni prej. Tretjepostavljeni Guillermo Coria, peti nosilec Carlos Moya in sedemnajsti Tommy Robredo so brez večjih težav napredovali, potem ko so premagali Raemona Sluiterja, Maria Ančiča in Nicolasa Massuja, ne da bi izgubili en sam niz. Nekaj več dela je imel devetopostavljeni Tim Henman, toda tudi on je prek Gala Blanca s 7:6 (3), 6:1, 6:2 že napredoval v osmino finala.

Med gledalci na Roland Garrosu je največ pozornosti vzbudila poteza Marata Safina. Potem ko sta s Felixom Mantillo zaradi dolgega dvoboja morala v četrtek ob mraku igro prekiniti, je v petek nadaljevanje dobil Rus, vse skupaj pa še začinil s posebnim proslavljanjem. Ene od svojih zmagovitih točk se je namreč tako razveselil, da je slekel hlače in pariškim gledalcem pokazal zadnjico. "Točka je bila odlična. Prešinilo me je, da bi si slekel hlače. In kaj potem?" se je ruski tenisač jezil kasneje, ko je že dobil dvoboj s 6:4, 2:6, 6:2, 6:7 (4), 11:9. Gledalci so se ob njegovi potezi smejali in ga pozdravljali, drugačnega mnenja pa je bil sodnik Carlos Bernardes Jr., saj mu je prisodil kazensko točko. Safin se je najprej še prepiral z njim in z nadzornikom mednarodne teniške zveze Mikom Morrisseyem, nato pa sarkastično zaploskal in nadaljeval dvoboj. "Skušajo uničiti igro. Ljudje, ki vodijo tenis, nimajo pojma. Vsako leto je slabše. Potrebna bo temeljita sprememba," se je po dvoboju razgovoril Safin. Njegova poteza bo dokončen epilog dobila v soboto, ko bo ITF odločala o morebitni kazni.

"Mislim, da je bila kazen malo pretirana. Vedno nam razlagajo, naj bomo bolj sproščeni," se je na stran Rusa postavila tudi peta nosilka Američanka Lindsay Davenport. Njej takšne in podobne poteze niso bile potrebne, saj je svoje delo opravila precej hitro in učinkovito. Svoji tekmici in rojakinji Marissi Irvin je ob zmagi s 6:1, 6:4 prepustila le drobtinice. Tudi tretja nosilka, domači up Amelie Mauresmo, se je že uvrstila v nadaljevanje tekmovanja. Njena nasprotnica je bila Arantxa Parra Santonja, izid za Francozinjo pa 6:3, 6:2. V osmino finala pa se je kot prva Kitajka uvrstila Zheng Jie. Premagala je Italijanko Tathiano Garbin, ki je svoj trenutek slave doživela v prejšnjem krogu, ko je odpravila lansko zmagovalko in letošnjo prvo nosilko Justine Henin-Hardenne. Kitajka je bila boljša s 5:7, 7:6 (1), 6:2. V ruskem obračunu je Marija Šarapova premagala Vero Zvonarevo s 6:3, 7:6 (3). Za slovo njune osmopostavljene rojakinje Nadje Petrove, lanske polfinalistke, pa je poskrbela Marlene Weingartner s 6:3, 6:2. "Zelo sem razočarana. Letošnji French open je zelo zatežen. Vsaka lahko pride do finala," je bila po porazu jezna Rusinja.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20