Slovensko slavje nad Madžari

Budimpešta, 10. 01. 2006 21.39 |

V 28. krogu mednarodne hokejske lige sta ekipi z Jesenic in Zaloga vknjižili novi zmagi.

Hokejisti jeseniškega Acronija so v mednarodni ligi v gosteh premagali madžarski Ujpest s 3:1 (0:0, 0:1, 3:0). Jeseniški hokejisti so na zadnji tekmi rednega dela ponovno morali precej potruditi za novo zmago. Domači, ki se še vedno borijo za peto mesto pred četrfinalnimi tekmami, so jih namreč precej namučili, zmago pa so si varovanci trenerja Romana Pristova priigrali šele v zadnji tretjini.

Železarji so bili ves čas tekme za razred boljši tekmec, toda v napadu so bili neučinkoviti, svoje pa je dodal še odlično razpoloženi domači vratar Andras Sajevics. Domači so svoje priložnosti iskali v protinapadih, v jeseniških vratih pa je svoje delo odlično opravljal Gaber Glavič.

Gostiteljem se je priložnost za izenačenje in morebitni podaljšek ponudila še ob izključitvi Sotlarja tri minute pred koncem dvoboja, ko je vratarja nadomestil šesti igralec, kar pa je bila voda na mlin gostom, ki so si s strelom kapetana Varla v prazno mrežo zagotovili zmago.

Dvorana Isztvan Beleczky, gledalcev 500, sodniki: Incze, Kincses in Nyeste (vsi Madžarska).
Strelci: 1:0 Dubek (Jurasko, Ladanyi, 34.), 1:1 Žagar (45.), 1:2 Pretnar (Kranjc, 52.), 1:3 Varl (Kranjc, 58.).
Kazenske minute: Ujpest 4, Acroni Jesenice 10 minut.

Zmago zasluženo dobili Založani

Hokejisti VTZ Slavije so v mednarodni ligi premagali madžarski DAC Dunaujvaros s 5:2 (1:0, 3:1, 1:1). Tekmo brez večjega tekmovalnega vložka so zasluženo dobili Založani in si malce utrdili samozavest pred zaključnimi boji v interligi.

V prvem delu sta obe ekipi prikazali slabo predstavo, gostitelji pa so vendarle povedli z golom mladega reprezentanta Stoparja. Domača ekipa je ostre zobe pokazala šele v drugi tretjini, ko si je z dvema goloma Šlamiarja in Stoparja pred zadnjim delom igre priigrala neulovljivo prednost. V zadnji tretjini je bila igra zelo bojevita, občasno so zapele tudi pesti, na koncu pa se je končalo z zasluženo zmago gostiteljev.

Ledena dvorana
, gledalcev 150, sodniki: Dremelj, Knific in Kamšek (vsi Slovenija).
Strelci: 1:0 Stopar (Adlešič, Avgustinčič, 5.), 2:0 Šlamiar (Avgustinčič, Stopar, 25.), 3:0 Šlamiar (Kontrec, Lajevec, 31.), 3:1 Peterbi (White, Tokesi, 38.), 4:1 Stopar (Avgustinčič, Kontrec, 40.), 5:1 Kontrec (Avgustinčič, 41.), 5:2 Mekler (Borsos, Berta, 49.).
Kazenske minute: VTZ Slavija 21 + 20, DAC Dunaujvaros 15 + 30.

Ujpest - Acroni Jesenice 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
VTZ Slavija - DAC Dunaujvaros 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)