V ekipni tekmi so slovenski kanuisti osvojili bronasto kolajno. Slovenska ekipa je s časom 234,86 (0) za 8,9 sekunde zaostala za zlatimi češkimi tekmovalci Tomasom Indruchom, Janom Masekom in Ondrejem Pinkavo (226,77;2). Srebro so osvojili Slovaki (228,05;0), za katere so veslali Aleksander Slafkovsky, Dušan Ovcarik in Juraj Mincik.
Kot je že pred prvenstvom napovedal direktor slovenskih reprezentanc Andrej Jelenc, sta tako kajakaška kot kanuistična ekipa sposobni poseči po najvišjih mestih. Kanuisti so to potrdili že prvi dan, saj so si predvsem z drugo vožnjo, ki je bila po mnenju glavnih akterjev fenomenalna, privozili tako želeno odličje, ki je v reprezentanco vneslo prepotrebno sproščenost. V konkurenci je bilo sicer le osem držav, toda že prva vožnja je pokazala, da so najboljše dokaj tesno skupaj. Predvsem se je tu boj bil za tretje mesto, ki ga je po prvem teku držala Poljska. Ta je imela pred slovenskimi divjevodaši 2,54 sekunde prednosti, dobro pa so odpeljali tudi Britanci na petem mestu, saj so za Slovenci zaostajali le približno šest desetink sekunde. Na prvih dveh mestih sta bili Češka in Slovaška, ki sta prikazali največ in na koncu tudi zasluženo pobrali najžlahtnejši odličji.
Druga vožnja pa je Jelenčevim varovancem prinesla prav tisto, kar so od njih pričakovali. V težkih razmerah z močnim dežjem in vetrom so imeli tudi malce sreče, a njihove skorajda brezhibne ne gre prezreti. Poljaki so bili sicer hitrejši tudi v drugo, a so v obeh vožnjah "nabrali" kar 10 kazenskih sekund. To pa so Hočevar, za katerega je to že 11. članska medalja z največjih tekmovanj, Stevanovič in Zakrajšek znali izkoristiti in progo v športnem centru Matka izpeljali brez usodnega dotika. "Po prvi vožnji smo si še enkrat ogledali naš nastop in videli, kje smo izgubili dve sekundi. V drugi pa smo vseskozi vozili skupaj, poleg tega pa nismo naredili tudi nobene napake. Odpeljali smo tako, kot smo se tudi dogovorili, Jošt pa je pokazal, da ga tudi na takšnih tekmah ni prav nič strah," je po nastopu dejal Hočevar, sicer edini slovenski divjevodaš v posamezni konkurenci z zlato medaljo z EP. Osvojil jo je leta 1996.
Izidi:
C-1, ekipno:
1. Češka 226,77 (2) (Indruch, Masek, Pinkava)
2. Slovaška 228,05 (2) (Slafkovsky, Ovcarik, Mincik)
3. Slovenija 234,86 (0) (Hočevar, Stevanovič, Zakrajšek)
4. Poljska 236,07 (6)
5. Velika Britanija 242,44 (4)
6. Hrvaška 270,01 (10)
7. Makedonija 357,46 (72)
8. Srbija in Črna gora 380,01 (78)