Dvorana Kinnarps Arena, gledalcev 5000, sodniki: Pakaslahti (Finska), Peltonen (Finska), Stricker (Švica).
Izidi po tretjinah: 3:0, 1:3, 0:0
Strelci: 1:0 Šahraj (Kontrec, Brodnik, 3.), 2:0 Rodman (Vnuk, 17.), 3:0 Kontrec (Jan, 20.), 4:0 Brodnik (Šahraj, Kontrec, 22.), 4:1 Suzuki (Ito, 28.), 4:2 Fujita (Kobori, 29.), 4:3 Nihei (Suzuki, 39.).
Kazenske minute: Slovenija 17 + 20 (Terglav), Japonska 8.
Slovenska ekipa je prvo tekmo za obstanek med najboljšimi začela oslabljena, saj si je prvi vratar Stan Reddick na ogrevanju pred tekmo raztrgal mišico, tako da je namesto njega vskočil Gaber Glavič. Tudi na branilskih mestih je bila slovenska reprezentanca bolj "tanka", saj sta Šahraj in Ciglenečki igrala poškodovana. Začetek je bil kljub temu obetaven. Že ob prvi prednosti na ledu so Slovenci spravili plošček za hrbet Kikučija, potem ko je od daleč ustrelil Šahraj. V naslednjih minutah so imeli podobno prednost Japonci, le da so imeli 47 sekund celo dva igralca več. Slovenija se je ubranila, čeprav obramba ni delovala posebej zanesljivo. Slovenci so v svoji obrambni tretjini večkrat izgubili plošček, toda Japonci so bili tudi sami nespretni pred slovenskimi vrati. Suzuki je imel tako lepo priložnost v sedmi minuti, še bolj nevarno pa je bilo v 15., ko je Jule dvakrat poskušal iz bližine, drugič se je povsem sam znašel pred Glavičem, a ga ni znal premagati. In prav v tem obdobju raztrgane in zmedene igre je Slovenija dosegla še drugi zadetek. Znova so bili Japonci številčno oslabljeni, Rodman pa je po podaji Vnuka pred vrata samo potisnil plošček v mrežo. Ob koncu tretjine pa so hokejisti v belih dresih povedli že s 3:0. Po protinapadu je bil uspešen Kontrec, ki mu je podal Jan.
Že na začetku drugega dela igre se je izid znova spremenil. Nova prednost igralca več in nov slovenski zadetek, tokrat v režiji strelca Brodnika ter podajalca Šahraja. Razmerje se je v naslednjih šestih minutah obrnilo, saj so bili zapored izključeni Polončič, Krajnc in Ciglenečki, tako da je Slovenija nenehno igrala številčno oslabljena. Japonci so si priigrali nekaj priložnosti, prvič pa so zadeli v 28. minuti, ko je Glaviča premagal Suzuki. Dobre pol minute kasneje je bilo že 2:4, potem ko je Kobori podal pred vrata, kjer je bil Fujita povsem sam in je le preusmeril plošček v mrežo. Selektor Sekelj je zahteval minuto odmora, toda igra slovenske reprezentance se ni izboljšala. Še naprej so bili slovenski igralci pasivni, delali preveč napak v napadu, v obrambi pa so puščali veliko prostora hitrim Japoncem ter nato večkrat panično posredovali. Priložnosti v napadu skorajda ni bilo, v 32. minuti bi lahko Razingar izid povišal, a je vratar Kikuči njegov prodor ubranil, Rodman pa je odbiti plošček poslal tik ob vratnici. V naslednji minuti je lahko japonski vratar po strelu Jana od daleč le opazoval plošček, ki pa na njegovo srečo le za las ni končal v golu. Kljub tem priložnostim so imeli Slovenci še vedno ogromno težav pri organizaciji igre, predvsem je škripalo v obrambi. Za nameček je Terglav v 35. minuti za prekršek dobil pet minut izključitve in še kazen igre. Japonci so tretji zadetek dosegli v 39. minuti, ko je slovenska obramba izgubila plošček v svoji tretjini, Nihei pa je napako spretno kaznoval in Glavič je znova klonil. Samo v tem delu igre so Japonci streljali na gol 21-krat, Slovenci pa le sedemkrat.
Brezkrvna igra Slovencev se je žal nadaljevala tudi v zadnjem delu igre. Za japonski gol je bil pravzaprav nevaren le prvi slovenski napad Razingar-Vnuk-Rodman, slednji je v 43. minuti po prodoru dobro streljal, a zadetka ni bilo. Japonci so brez težav mimo slovenskih branilcev prihajali do naših vrat, nato pa gospodarili v slovenski obrambni tretjini. Pravega učinka pa ni bilo, strela Fujite in Kuvabare sta zletela mimo gola, po strelu Ita v 48. minuti pa se je plošček ustavil na golovi črti. Prav ob tej akciji se je poškodoval še Beribak, tako da je bila slovenska obramba še dodatno oslabljena. V 49. minuti so se Japonci trikrat sami znašli pred Glavičem, ki pa je njihove strele vselej odbil. Slovenci si niso priborili ploščkov niti po sodniških metih in Glavič se je znova znašel iz oči v oči z japonskimi napadalci. Z odličnimi obrambami, povsem brez pomoči svojih soigralcev, je sam reševal slovensko hokejsko ladjo, toda do konca te mučne tekme je bilo še veliko. Šest minut pred koncem so igralci v rdečih dresih celo dosegli gol, a ga je sodnik razveljavil, ker je Jule stal v vratarjevem prostoru. Slovenskega napada ni bilo več, Slovenci so le pošiljali plošček čimdlje od svojih vrat, Glavič pa je imel polne roke dela, da je stoodstotne japonske priložnosti spreminjal v obrambe. Zadnji poskus Japoncev je bila igra brez vratarja pred zadnjim piskom sirene, toda izenačujočega zadetka niso dosegli in tekma se je končala s srečno slovensko zmago. O premoči Japoncev govori tudi razmerje strelov na gol, 24:51.
Poljaki prepričljivo premagali Italijane
Poljska hokejska reprezentanca je v drugi tekmi prvega kroga skupine za obstanek v Joenkoepingu premagala Italijo s 5:1 (1:0, 3:0, 1:1). Za Poljsko so gole dosegli Oliwa (6.), Rozansky (26.), Demkowicz (34.), Czerkawski (35.) in Lazkiewicz (47.), za Italijo pa Timpone (45.).
Jutri sta na sporedu tekmi Slovenija - Poljska (16.00) in Japonska - Italija (20.00).
Američani in Finci zmagali
V prvem krogu drugega kroga predtekmovanja so ZDA v Karlstadu (skupine E) premagale Švico s 3:0 (2:0, 1:0, 0:0), medtem ko je Finska v Goeteborgu (skupina F) ugnala Avstrijo s 3:1 (1:0, 0:0, 2:1).