Slovenci zmazali Čehe

Ljubljana, 17. 01. 2008 18.47 |

Slovenski rokometaši so na evropskem prvenstvu na Norveškem dobili prvo tekmo proti Čehom s 34:32.

Miro Požun
Miro Požun FOTO: Damjan Žibert

Slovenski rokometaši so imeli na začetku tekme s Češko reprezentanco nekaj težav. Nikakor jim ni uspelo  organzirati napada. Četa Mira Požuna ni uspela ujeti  ritma igre, zaostajali so že s 6:2. Potem pa je prišla odločilna 14. minuta tekme, ko so naši rokometaši z veliko borbenostjo rezultat izenačili na 7:7. Do vodstva smo prišli v 19. minuti z 10:9. Od 19. minute naprej pa so Slovenci narekovali tempo igre in Čehi so prišli le še do izenačenja. Največji junak prvega polčasa je bil vratar Beno Lapajne. S svojimi obrambami je v obup spravljal nemočne Čehe. Ob polčasu smo na odmor odšli z dvema zadetkoma prednosti.

Vid Kavtičnik je bil najboljši strelec tekme proti Češki.
Vid Kavtičnik je bil najboljši strelec tekme proti Češki. FOTO: Damjan Žibert

Slovenci so drugi polčas začeli tako, kot bi si lahko želeli le v sanjah. Z delnim izidom 4:0 so naši rokometaši prišli do vodstva šestih zadetov. Vrata češkega gola je neusmiljeno zadeval Vid Kavtičnik, ki je bil tudi najboljši strelec tekme z 12 goli. S to zmago pa so si naši rokometaši tudi na široko odprli vrata v drugi del tekmovanja. Časa za počitek ni, že v petek namreč Slovenijo čakajo svetovni podprvaki, reprezentanca Poljske.

--------------------------------------------------------------------------------

Dvorana Idretts, gledalcev 3000, sodnika Lemme in Ullrich (oba Nemčija).
Slovenija: Kozlina, Kozomara, Kavtičnik 12 (10), Mlakar 1, Natek 4, Pungartnik 1, Škof, Špiler, Praznik 1 (1), Pajovič 7, Lapajne, Gajič, Žvižej 5, Zorman 3.
Češka: Nočar 3, Bruna 2, Hruby 3, Vitek 2, Setlik, Filip 10, Sobol, Horak, Heinz 2, Galia, Prachar, Rezniček 2, Mraz 8 (5), Stochl.
Sedemmetrovke: Slovenija 11 (11), Češka 10 (5).
Izključitve: Slovenija 16, Češka 16 minut.
Rdeč karton: Pajovič (55.).