Simoni vse bližje končni zmagi

Bolzano, 25. 05. 2003 00.00 |

Na 86. kolesarski dirki po Italiji so se v 15. etapi kolesarji merili v 42,5 kilometra dolgem kronometru. Razdaljo med Meranom in Bolzanom je najhitreje prevozil lanski zmagovalec Vuelte Španec Aitor Gonzalez (Fassa Bortolo).

Aitor Gonzalez
Aitor Gonzalez FOTO: Reuters

Gonzalez je za 51 sekund premagal Šveda Magnusa Backstedta, tretjeuvrščeni Ukrajinec Sergej Gončar pa je zaostal minuto in 22 sekund. Nov velik korak k skupni zmagi je naredil vodilni Italijan Gilberto Simoni (Saeco), ki je z zaostankom minute in 40 sekund osvojil sedmo mesto, zanj najvažneje pa je, da je bil za 29 sekund hitrejši od najnevarnejšega konkurenta za roza majico, rojaka Stefana Garzellija. Slednji, v kronometru vsaj na papirju močnejši od Simonija, zdaj v skupnem seštevku zaostaja skoraj dve minuti.

Po 24,2 kilometra in intergiru je odlično kazalo edinemu slovenskemu predstavniku Martinu Hvastiji. Na vmesnem času je zasedal peto mesto, za Gonzalezom, ki je bil že takrat v vodstvu, pa je zaostajal vsega 44 sekund. Toda v drugem delu, ki je vseboval tudi vzpon, je povsem popustil in zaostankom sedmih minut in 21 sekund padel na 127. mesto.