
Na zadnjem turnirju teniške sezone za grand slam je v New Yorku v ameriškem sestrskem obračunu Venus Williams premagala Sereno s 7:6 (7:5), 6:2 in se uvrstila v četrtfinale.
Težko pričakovani sestrski obračun je prinesel uspeh starejši Venus, ki je izenačila izid v medsebojnih dvobojih na 7:7. Williamsovi nista navajeni, da se na turnirjih srečujeta v tako zgodnji fazi.
Tokrat sta se devetič pomerili na turnirjih za grand slam, Venus pa je v zgodnejšem delu turnirjev nazadnje slavila v Avstraliji 1998.
Zadnjih pet medsebojnih obračunov je dobila Serena, vse v finalih največjih štirih turnirjev.

Serena je že začela slabo in izgubila tri igre na svoj servis, vendar tudi Venus ni igrala brez napak, saj je zapravila vodstvo s 4:3 in 5:4 ter se reševala v podaljšani igri. Drugi niz je nato dobila s 6:2. Zdelo se je, da z razpletom, predvsem pa dejstvom, da je ena od njiju že izpadla, ni zadovoljna nobena od sester. Venus je komajda pokazala nasmešek ob zmagi, Serena pa je razočarano odvrgla lopar in odvihrala z igrišča.
Venus, zmagovalka Wimbledona, bo tretjič poskušala osvojiti ameriški turnir. V naslednjem krogu bo njena tekmica četrta nosilka Kim Clijsters, ki je zlahka s 6:1, 6:0 premagala Venezuelko Mario Vento-Kabchi. Tudi prvopostavljena na ženskem delu tekmovanja ni imela večjih težav pri napredovanju. Marija Šarapova je indijsko teniško zvezdo Sanio Mirzo premagala s 6:2, 6:1, njena naslednja tekmica pa bo rojakinja Nadja Petrova.
Slovenki končali med ženskimi dvojicami
Tina Križan in Katarina Srebotnik sta končali nastope v konkurenci ženskih dvojic. Križanova je v paru z Jeleno Janković iz Srbije in Črne gore predala dvoboj drugega kroga Rusinji Nadji Petrovi in Američanki Meghann Shaughnessy.

Srebotnikova je z Japonko Šinobu Asagoe klonila v tretjem krogu proti šestopostavljeni ameriško-avstralski navezi Lisa Raymond/Samantha Stosur z 1:6, 3:6.

Federer na dobri poti k ubranitvi naslova
Branilec naslova in prvi nosilec moškega dela US Opna Švicar Roger Federer je svoje delo opravil v treh nizih, izid proti Olivierju Rochusu je bil 6:3, 7:6 (6) in 6:2, čeprav je bil Belgijec nekajkrat blizu osvojenemu nizu, še posebej potem, ko se je Švicar komajda rešil v podaljšani igri drugega niza.
Precej bolj razburljiv je bil obračun med domačinom Arthurjem Dentom in nekdanjim zmagovalcem Flushing Meadowsa Avstralcem Lleytonom Hewittom. Američan je klonil šele po hudem boju v petih nizih, izid je bil 6:3, 3:6, 6:7 (2), 6:2, 7:5.
Še dlje sta se na igrišču mučila Italijan Davide Sanguinetti in Tajec Paradorn Srichaphan. Njun dvoboj je trajal štiri ure in pol, na koncu pa je teniško srhljivko dobil Sanguinetti s 6:3, 4:6, 6:7 (2), 7:6 (6), 7:6 (5).
_________________________________________________
Izidi:
Ženske, osmina finala:
Nadja Petrova (Rus/9) - Nicole Vaidišova (Češ/26) 7:6, (7:4), 7:5;
Marija Šarapova (Rus/1) - Sania Mirza (Ind) 6:2, 6:1;
Venus Williams (ZDA/10) - Serena Williams (ZDA/8) 7:6 (7:5), 6:2;
Kim Clijsters (Bel/4) - Maria Vento-Kabchi (Ven) 6:1, 6:0;
Ženske dvojice, 2. krog:
Nadja Petrova/Meghann Shaughnessy (Rus/ZDA/4) - Jelena Jankovič/Tina Križan (SČG/Slo) 1:0, predaja;
3. krog:
Lisa Raymond/Samantha Stosur (ZDA/Avs/6) - Šinobu Asagoe/Katarina Srebotnik (Jap/Slo/10) 6:1, 6:3
Moški, 3. krog:
Lleyton Hewitt (Avs/3) - Taylor Dent (ZDA/25) 6:3, 3:6, 6:7 (2:7), 6:2, 7:5;
Dominik Hrbaty (Slk/15) - David Ferrer (Špa/17) 6:7 (7:9), 7:5, 7:5, 7:5;
Fernando Verdasco (Špa) - Novak Djokovič (SČG) 6:1, 4:6, 6:7 (2:7), 6:4, 6:4;
Jarkko Nieminen (Fin) - Maks Mirnji (Blr/30) 6:3, 7:6 (7:5), 3:6, 6:3;
Nicolas Kiefer (Nem) - Arnaud Clement (Fra) 6:4, 6:7 (5:7), 6:4, 6:1;
Roger Federer (Švi/1) - Olivier Rochus (Bel) 6:3, 7:6 (8:6), 6:2;
David Nalbandian (Arg/11) - Fernando Gonzalez (CHI/21) 7:5, 6:3, 6:0;
Davide Sanguinetti (Ita) - Paradorn Srichaphan (Taj) 6:3, 4:6, 6:7 (2:7), 7:6 (8:6), 7:6 (7:5)