Še tretjič zapored zlati

Liptovsky Mikulaš, 15. 06. 2007 19.01 |

Peter Kauzer, Dejan Kralj in Jure Meglič so na EP v slalomu na divjih vodah še tretjič zapored osvojili naslov evropskih prvakov.

Slovenska reprezentanca v slalomu na divjih vodah je že izpolnila enega izmed ciljev na osmem evropskem prvenstvu v Liptovskem Mikulašu. Slovenska kajakaška ekipa v postavi Peter Kauzer, Dejan Kralj in Jure Meglič je po dveh zaporednih zlatih kolajnah z EP 2006 v L'Argentiere la Besseeju in 2005 v Tacnu namreč na Slovaškem še tretjič zapored stopila na najvišjo stopničko in se veselila novega naslova evropskega prvaka.

Kajakaš Peter Kauzer
Kajakaš Peter Kauzer FOTO: POP TV

Na severu Slovaške so Kauzer, Kralj in Meglič že po prvi vožnji držali drugo mesto. V cilj so po dveh dotikih vratc prišli z dobrimi tremi sekundami zaostanka za Nemci, sicer bronastimi z lanskega EP iz Francije. Toda še pred drugo vožnjo je slovenski tabor uspešno vložil protest zaradi spornega drugega dotika Kralja in zaostanek posledično znižal le na sekundo in štiri stotinke.

V odločilni vožnji so Slovenci kljub dodatnemu dotiku vseeno pokazali dovolj znanja, hitrosti in ne nazadnje zbranosti ter na koncu kljub skupno dvema dotikoma premagali lani bronaste Nemce (4) za 2,87 sekunde. Tretji so bili Britanci (+6,15; 2).

Kanuisti slabše od pričakovanj

Slabše od pričakovanj so svoj nastop v konkurenci 12 ekip opravili kanuisti Dejan Stevanovič, Marko Mihelič in Jošt Zakrajšek, ki so bili po prvi vožnji na petem mestu (kjer so končali lansko EP), saj so na koncu po številnih napakah osvojili sedmo mesto (+23,84; 8). Zmagali so domači favoriti Slovaki (0), sicer lanski evropski podprvaki, pred branilci naslova Nemci (+6,09; 4) in Francozi (+10,77; 4).

Slovenci so imeli tokrat v "ognju" tudi ekipo dvojcev, ki je po prvi vožnji zasedala peto mesto med sedmimi ekipami in praktično brez možnosti za vzpon k višjim mestom. Simon Hočevar in Aljaž Kulovec, Blaž Oven in Luka Slapšak (slednja sta se v prvo celo prevrnila) ter Nejc Višnar in Urban Jarc so v drugo zadržali položaj iz prve vožnje (+39,11) in za kolajno s skupno kar 18 kazenskimi sekundami obstali za več kot pol minute. Slavili so branilci naslova Nemci (10) pred Čehi (+3,43; 12), ki so bili lani tretji, in Poljaki (+8,64; 8).

Brez možnosti za odličje pa so že po prvi vožnji ostali tudi eni glavnih favoritov Slovaki, ki so izpustili vratca. Na koncu so se kljub najhitrejši drugi vožnji morali zadovoljiti s šestim mestom.

Pri ženskah, kjer Slovenija ni imela svoje ekipe, so se zmage veselile Nemke (2) pred branilkami naslova Slovakinjami (+5,32; 4) in Britankami (+12,69; 14).