Neruski šahovski velemojstri z Indijcem Viswanathanom Anandom na čelu so tokrat zmagali z 52:48. Doslej je nekdanja Sovjetska zveza, predhodnica Rusije, tesno slavila leta 1970 v Beogradu in leta 1984 v Londonu.

Ekipi sta med seboj odigrali deset krogov. V današnjem devetem krogu je moštvo preostanka sveta le še povečalo prednost, potem ko jim je uspelo doseči dve zmagi in vsega en poraz, v zadnjem krogu pa sta obe ekipi dosegli po dve zmagi, ostali obračuni pa so se končali z remiji.
Za rusko izbrano vrsto so zaigrali Aleksander Morozevič, nekdanji svetovni prvak Anatolij Karpov, prvi igralec sveta Gari Kasparov, aktualni svetovni prvak Vladimir Kramnik, Aleksej Drejev, Jevgenij Barejev, Peter Svidler, Sergej Rublevski, Aleksander Griščuk, Aleksander Halifman, Aleksander Motilev in Vadim Zvjagincev, za ostali svet pa Madžar Peter Leko, Anglež Nigel Short, svetovni prvak FIDE Ukrajinec Ruslan Ponomarjov, Indijec Viswanathan Anand, Ukarjinec Vasilij Ivančuk, komaj petnajstletni Azerbajdžanec Teimur Radjabov, Armenec Vladimir Akopjan, Španec Aleksej Širov, Izraelca Boris Gelfand in Ilija Smirin, Gruzijec Zurab Azmaiparašvili ter Madžarka Judit Polgar, ki ji je prvič v karieri uspelo ugnati Kasparova.
"Dvoboj stoletja", kakor je obračun uradno poimenovala Mednarodna šahovska zveza (FIDE), je naletel tudi na nekaj kritik. V mednarodno ekipo namreč nista bila povabljena Bolgar Veselin Topalov in Anglež Michael Adams, sicer člana elitne deseterice na lestvici FIDE.
"Če bi tudi tokrat skupaj zaigrali šahisti iz vseh držav nekdanje skupne domovine, bi zanesljivo zmagali," je pošteno priznal Aleksej Širov, v Latviji rojeni Rus, ki je s španskim državljanstvom zaigral za mednarodno reprezentanco. Dejstvo je namreč, da le štirje nastopajoči šahisti niso rojeni v državah nekdanje Sovjetske zveze.