Ravnikarjevi izid kariere

Seul, 28. 02. 2008 11.47 |

Nemka Magdalena Neuner je prepričljivo slavila zmago v sprintu. Slovence je razveselila Dijana Ravnikar.

Šestkratna svetovna prvakinja, 21-letna Magdalena Neuner, je bila neulovljiva v smučini. Kljub dvema kazenskima krogoma je Nemka obdržala 14,3 sekunde naskoka pred Francozinjo Sandrine Bailly, ki je na strelišču pustila nedotaknjeno eno tarčo, Italijanka Michaela Ponza pa je z desetimi podrtimi tarčami na tretjem mestu zaostala že 22 sekund.

Zelo dobro so se odrezale tudi slovenske tekmovalke. Dijana Ravnikar je zadela vseh 10 tarč in ob solidnem teku osvojila sedmo mesto, Teja Gregorin še ni v pravi tekaški formi in je prav tako s 100-odstotnim izkupičkom na strelišču tekmo končala kot 13., Andreja Mali pa je v kazenski krog zavila enkrat in si s 30. mestom priborila točko svetovnega pokala.

V petek bodo v Koreji, tukaj bo prihodnje leto svetovno prvenstvo, v zasledovanju nastopili moški, lepo izhodišče pa ima po sredinem uspehu kariere Klemen Bauer, ki se bo na pot podal kot osmi. Dekleta bodo imela zasledovalno tekmo v soboto, vse tri Slovenke pa bodo imele lepo izhodišče za nove točke.