Ravnikarjeva do točk

Oberhof, 05. 01. 2008 15.00 |

Ženski sprint na je prinesel novo zmagovalko. Pred 25.000 gledalci je slavila Tori Berger. Ravnikarjeva je bila 21.

Od Slovenk sta tokrat nastopili le Andreja Mali in Dijana Ravnikar. Prav slednji so se začele težave vrstiti že takoj po startu, ko ji je v roki ostal samo ročaj palice. Izgubila je nekaj sekund in nekako uspela spraviti palico nazaj v ležišče ročaja, kasneje pa ji je ob progi podal novo trener moške ekipe Uroš Velepec.

Naslednje težave je imela ob prihodu na strelišče, kjer je začel v sunkih močno pihati veter. Nikakor ni uspela umiriti puške in dvakrat je morala zaviti v kazenski krog. Ko je že kazalo, da bo nekoliko mirnejše pogoje lahko izkoristila vsaj Malijeva, pa je zgrešila trikrat. Medtem je na strelišče še drugič prišla Ravnikarjeva in z brezhibnim, le 23 sekund trajajočim streljanjem, opravila svoj nastop z odliko.

Ekipa ob progi jo je spodbujala vse do cilja in iz sebe je iztisnila še zadnje atome moči, ter se z 21. mestom še drugič v tej sezoni uvrstila med dobitnice točk svetovnega pokala. Žal je Andreja Mali tudi na drugem strelskem postanku zgrešila še tri strele in na koncu pristala na 67. mestu. Zmaga je šla v norveške roke Tori Berger (0,0), druga je bila Rusinja Svetlana Sleptsova (1,1), tretja pa Nemka Magdalena Neuner (1,3).

Sikori sprint

Poljak Tomasz Sikora (28:13,3/0) je zmagovalec biatlonske sprinterske tekme na 10 km v nemškem Oberhofu, ki je štela za točke svetovnega pokala. Drugo mesto je osvojil Norvežan Ole Einar Björndalen (+16,2/3), tretje pa njegov rojak Emil Hegle Svendsen (+16,7/2). Na tekmi so nastopili trije slovenski biatlonci: Gregor Brvar je osvojil 31. (+1:38,6/1), Peter Dokl 58. (+2:51,2/2), Klemen Bauer pa 62. mesto (+2:57,2/5) v konkurenci 96 tekmovalcev.