Na drugo mesto se je z 18 stotinkami zaostanka uvrstil Avstrijec Fritz Strobl, tretji pa je bil njegov rojak Hannes Trinkl (+0,24).

Točke v svetovnem pokalu sta osvojila tudi dva Slovenca. Najboljši je bil Andrej Jerman, ki je zasedel sedemnajsto mesto (+2,10) in Peter Pen (+2,28), ki je bil dvajseti. Gregor Šparovec (+4,44) je osvojil 35. mesto, Primož Škerbinek pa je odstopil.
Peti smuk sezone 2002/2003 se je končal s ponovnim porazom avstrijske falange, saj jih je po Val Gardeni, kjer je slavil Francoz Antoine Deneriaz, tokrat je odstopil, ugnal 29-letni Daron Rahlves in Američanom prinesel prvo smukaško zmago po letu 2000. Prav tako je tudi prekinil avstrijski niz šestih zaporednih smukaških uspehov v Bormiu, ki tekme v najhitrejši alpski disciplini prireja od leta 1993, leta 2005 pa bo gostil svetovno prvenstvo. V prid Avstrijcem je pred tekmo govorilo tudi dejstvo, da so na desetih smukih v Bormiu slavili kar sedemkrat.
Na izjemno težki in poledeneli progi je Rahlves s številko deset odpeljal odlično, prednost je od starta do cilja le povečeval in v cilju prehitel do tedaj vodilnega Avstrijca Andreasa Buderja kar za 1,72 sekunde. Kljub napadom Avstrijcev, ki so spet imeli kar sedem svojih tekmovalcev med deseterico, je bil Rahlvesov čas tokrat predober tudi za olimpijskega zmagovalca Fritza Strobla, ki je bil sicer večino proge hitrejši od Američana, in Hannesa Trinkla, ki pa se je na zmagovalne stopničke uvrstil predvsem zaradi odličnega spodnjega dela. Na četrtem mestu so naši severni sosedi imeli še enega predstavnika, veterana Petra Rzehaka, ki je izenačil svojo najboljšo uvrstitev iz Bormia.
Tekmo je zaznamovala tudi vrnitev vodilnega v skupnem seštevku svetovnega pokala in s tremi zmagami v smuku tudi vodilnega v smukaški razvrstitvi Avstrijca Stephana Eberharterja, ki pa po 14-dnevni odsotnosti zaradi poškodbe na tako težki progi ni imel pravih možnosti - kljub solidnim vmesnim časom. V spodnjem delu proge se je videlo, da Eberharter še ni dovolj dobro pripravljen za največje napore, saj je storil več napak, ena izmed njih pa je bila za 11-kratnega smukaškega zmagovalca tudi usodna.
Po sobotnem razočaranju na ženskem veleslalomu so slovenski smukači ponovno poskrbeli za boljše ozračje v slovenskem taboru, saj je trenutno najboljši smukač na sončni strani Alp Andrej Jerman z visoko startno številko 52 uspel priti med dvajseterico. Dobro je vozil predvsem v zgornjem delu proge, saj je pri tretjem vmesnem času zaostajal le 43 stotink sekunde za končnim zmagovalcem. Odličen nastop na eni tehnično najzahtevnejših smukaških prog v svetovnem pokalu je uspel tudi Petru Penu, ki je za Jermanom zaostal le 18 stotink in zasedel 20. mesto. Manj uspešen je bil lani najboljši Slovenec v Bormiu Gregor Šparovec, ki se mu za 26. rojstni dan ni uspelo uvrstiti med trideseterico. Primož Škerbinek pa je tik pred ciljem odstopil.
"Poznalo se je, da je Bormio ena najtežjih preizkušenj v svetovnem pokalu, poleg tega pa smo imeli na tej progi le en trening, ki pa je potekal v bistveno drugačnih pogojih kot današnja tekma. V petek je bila namreč proga mehka, danes pa v celoti poledenela, zato je bilo za dober rezultat bilo treba pokazati veliko mero moči in tehnike ter vsega drugega, kar spada k smuku. Tudi vidljivost je bila v spodnjem delu slaba, kar na progi z veliko grbinami zelo otežkoča nastope. S 17. in 20. mestom pa smo vseeno uspeli pokazati, da lahko dosegamo dobre rezultate in smo zelo zadovoljni," je po tekmi dejal trener za hitre discipline Jože Gazvoda. Dodal je, da si želijo po novem letu dobre pogoje za trening, saj tega že nekaj časa niso uspeli izvesti. "Predvsem hočemo Šparovca pripeljati na lansko raven, Škerbinek pa je tu, da se uči. Ne smemo pa zaspati na teh rezultatih, saj je do konca sezone za nas še šest tednov in svetovno prvenstvo in upam, da bomo imeli dovolj modrosti in znanja, da bomo sezono uspešno zaključili," je še dodal Gazvoda.