
Po predlanskem podvigu, ko je preplaval 3004 kilometre dolgo Donavo, se bo soočil še z reko, ki povezuje deset ameriških zveznih držav. V ta namen je danes v Ljubljani podpisal nekaj novih pokroviteljskih in opremljevalskih pogodb.
Projekt, ki bo trajal 65 dni, se bo začel 4. julija, na Dan neodvisnosti, v jezeru Itasca v Minnesoti. Po 15 dneh bo prispel v Wisconsin, po 20 Iowo, po 25 Illinois, po 32 Missouri, nato pa še v Kentucky (41), Tennessee (43), Arkansas (43), Mississippi (47) in na koncu Louisiano (53).
Projekt Iz oči v oči (Eye to eye) bo ob prihodu Martina Strela v cilj tudi osrednje srečanje ameriških Slovencev v letu 2002. Vmes pa slovenskega ultramaratonca čakajo izjemni izzivi. V zgornjih 800 kilometrih ga čakajo številna močvirja in v goratem predelu tudi ostre skale. Ob izlivu pa se bo Strel moral izogibati velikim ladjam, sam pravi da najdaljše merijo skoraj 500 metrov, v vodi so aligatorji in strupene kače, iz morja pa v reko včasih zaide celo krvoločni beli morski pes. Prav zato ima Strel ob sebi profesionalno ekipo, ki jo po večini sestavljajo, kot to pravi Strel sam, poklicni pustolovci. V izjemno pomoč mu je tudi dr. Dušan Plut, ki za Strela preučuje klimatske in geografske značilnosti podviga ter naravne in umetne prepreke. Pomoč mu je obljubila tudi ameriška obalna straža. Njegove uspehe bo beležila tudi komercialna televizija POP TV.
Martin Strel je že jeseni s podpisom pokroviteljske pogodbe z Mobitelom pokril tudi del stroškov, ki jih ta projekt prinaša. Zdaj mu ob strani stojijo tudi sponzorji Impol, Steklarna Rogaška in Talum, donator Nova Ljubljanska banka, sodelovanje pa so podpisali še Krka, Trimo in Luka Koper ter opremljevalci Čarman šport, And & Andraž ter Bolero Oblak.