Prijazna italijanska pomoč

Saporo, 24. 08. 2006 14.23 |

Košarkarji Italije so v petem krogu svetovnega prvenstva v Saporu (skupina D) premagali Portoriko s 73:72.

Italija je z zmago rešila Slovenijo, ki je osvojila 3. mesto v skupini in se bo v osmini finala v Tokiu pomerila z drugouvrščeno ekipo iz skupine C.

Italijan Rocca se bori za izgubljeno žogo s Portoričanom Ayuso.
Italijan Rocca se bori za izgubljeno žogo s Portoričanom Ayuso. FOTO: Reuters

V četrtek ni bilo lahko biti Slovenec v dvorani Kitajel v Saporu. Potem ko je slovenska reprezentanca nesrečno izgubila tekmo s Kitajsko, je njena usoda visela v rokah Italije, ki je morala premagati Portoriko. Izšlo se je po slovenskih željah, saj je Italija zmagala s 73:72. Slovenija je tako osvojila tretje mesto v skupini D, Italija je druga, četrta je Kitajska, iz kroga treh ekip pa je izpadel Portoriko.

Tekma med Italijani, ki so se borili za drugo mesto, in Portorikom je bila podobno dramatična kot prejšnja med Slovenijo in Kitajsko. Odločala se je v zadnji četrtini oziroma v zadnjih sekundah. Italija je prvič prišla do petih točk prednosti v 32. minuti (61:56), tolikšna je bila razlika tudi štiri minute (69:64) pred koncem ter 125 sekund kasneje pri izidu 73:68.

Devetindvajset sekund pred koncem je Ayuso znižal na 72:73, Italijani so svoj zadnji napad končali brez koša, prodor Arroya v zadnjih petih sekundah pa se je končal z metom, ki je zgrešil mrežico.

Statistika tekme Italija - Portoriko 73:72 (21:23, 38:43, 59:56)

Dvorana Kitajel, gledalcev 5000, sodniki: Zavlonas (Grčija), Jovčič (Srbija), Delgado (Venezuela).

Italija: Belinelli 7 (2:2), Basile 3, Mancinelli 4 (0:2), Soragna 8 (4:6), Marconato 10 (4:5), Pecile 7, Michelori 4 (2:2), Rocca 10 (2:3), Di Bella 6 (1:2), Garri 7 (4:5), Gigli 7.

Portoriko: Ramos 2 (2:4), Reyes 10 (2:3), Arroyo 8 (4:4), Apodaca 12 (1:2), Ayuso 25 (9:11), Lee 3, Santiago 12 (8:10).
Prosti meti: Italija 19:27, Portoriko 26:34.

Met za dve točki: Italija 18:39, Portoriko 17:35.

Met za tri točke: Italija 6:25 (Belinelli, Basile, Pecile, De Bella, Garri, Gigli), Portoriko 4:14 (Ayuso 2, Apodaca, Lee).

Skoki: Italija 36 (24 + 12), Portoriko 35 (28 + 7).

Osebne napake: Italija 32, Portoriko 24.

Pet osebnih: Reyes (34.), Rocca (38.).