
Ko je zvezdnik angleške reprezentance David Beckham stopil k beli točki, da bi izvedel prvo enajstmetrovko za Anglijo na tekmi s Portugalsko, so mnogi navijači na tribunah in doma pred zasloni zadržali dih. Upravičeno, kajti Becks je ostal zvest zdaj že kar precej neprijetni tradiciji in je strel z bele točke poslal visoko na tribuno. To je bila že tretja zaporedna enajstmetrovka, ki jo je Beckham zgrešil v reprezentančnem dresu. Najprej se je osmešil v kvalifikacijah proti Turčiji, kar še ni bilo usodno, nato mu je na prvi tekmi EP strel ubranil francoski vratar Sebastien Barthez, to je bil znak za francoski preobrat v zadnjih minutah tekme, tretja zgrešena enajstmetrovka pa je pomenila slovo Anglije z EP.

Po končani tekmi so se nekateri Angleži pritoževali, da je bila travnata površina okrog bele točke zelo poškodovana in da je na njej drselo. Zanimivo je, da se nihče od Portugalcev ni pritoževal nad drsečo belo točko...
Nekateri vraževerni ljubitelji nogometa na Otoku so tako razvili teorijo, da so enajstmetrovke iznašli samo zato, da kaznujejo Anglijo. Poraz s Portugalsko je bilo že četrto slovo Anglije z velikih tekmovanj v zadnjem desetletju in pol na takšen način. Portugalci so se tokrat prvič znašli v vlogi rabljev, saj so bili doslej to ponavadi Nemci (v polfinalu SP 1990, polfinale EP 1996) ter Argentina (osmina finala SP 1998). Le proti Španiji na domačem EP 1996 so se v četrtfinalu po streljanju z bele točke veselili zmage. David Beckham in Darius Vassell pa sta prišla na nič kaj slavni seznam igralcev, ki so Anglijo z zgrešenimi streli spravili s tekmovanj. Družbo jima že delajo Chris Waddle, Stuart Pearce, David Batty in Gareth Southgate.
Stavnica priznala gol, ki ga ni bilo

Številni angleški mediji so prepričani, da jih je sodnik Urs Meier oškodoval, ker je v 89. minuti zaradi prekrška nad vratarjem Ricardom razveljavil zadetek Sola Campbella. Stavnica William Hill pa se je odločila za patriotsko tolažilno potezo in je sklenila, da bo izplačala dobitke vsem, ki so stavili, da bo Campbell zadel, ter tistim, ki so stavili, da bo njegov zadetek zadnji na tekmi - kar bi najverjetneje tudi bil, če bi bil priznan. Pri prvih je bilo stavno razmerje 1-8, pri drugih pa kar 1-33. "Kot skoraj vsi angleški navijači in nepristranski opazovalci smo tudi mi prepričani, da je bil njegov zadetek povsem regularen. Zato smo se odločili, da bomo naša čustva javno izkazali in izplačali dobitke," je povedal predstavnik Williama Hilla Graham Sharpe. Za zdaj še ni znano, koliko bo stavnico ta patriotska poteza stala.
Pred televizijskimi zasloni največ gledalcev doslej

UEFA je sporočila, da je 24 tekem prvega dela EP doseglo rekordno gledanost. Tekme si je na televizijskih zaslonih v šestih nogometno tržno najbolj zanimivih evropskih državah ogledalo 26 odstotkov več gledalcev kot pred štirimi leti. V Franciji, Italiji, Nemčiji, na Nizozemskem, v Španiji in Veliki Britaniji si je tekme ogledalo 845 milijonov gledalcev, pred štirimi leti pa 617 milijonov, pri tem pa so upoštevali le tiste, ki so tekme spremljali doma. Če bi prišteli še vse čedalje številčnejše ljubitelje, ki si nogomet radi ogledajo v družbi na mestnih trgih ali gostinskih lokalih na velikih zaslonih, bi bile številke še precej višje. Za tekmo med Anglijo in Portugalsko podatkov še ni na voljo, predvidevajo pa, da bo tudi tu gledanost rekordna.
Zaradi stav v zapor
Malezijske oblasti so v zadnji raciji proti ilegalnim stavnicam v četrtek aretirale deset oseb, ki so nezakonito poslovale s tekmami letošnjega Eura. Devetim Malezijcem in enemu Indonezijcu so zasegli prenosne računalnike in televizijske sprejemnike, s pomočjo katerih so vodili stavnice. Po mnenju policije je skupina pri vsaki tekmi na EP "obrnila" 1,6 milijona dolarjev, najvišje stave so znašale 2.100 dolarjev.