Poraz Slavije

Zagreb/Szekesfehervar, 24. 11. 2006 20.43 |

Hokejisti Banque Royale Slavije so v 12. krogu mednarodne lige izgubili proti Medveščaku z 1:3.

Oslabljene Založane je močno okrepljena ekipa zagrebškega Medveščaka presenetila že v 48. sekundi, ko je v polno zadel Slovenec v dresu hrvaškega moštva Žiga Petač. Odgovor slovenskih podprvakov je bil kar hiter in že v šesti minuti so po samostojnem zadetku Aleša Burnika le prišli do izenačenja.

Ob dveh zadetkih prednosti se je Zagrebčanom le uspelo izmuzniti do nove zmage
Ob dveh zadetkih prednosti se je Zagrebčanom le uspelo izmuzniti do nove zmage FOTO: POP TV

Potem pa so na sceno stopili hrvaški delivci pravice, ki so kot za stavo izključevali varovance trenerja Matjaža Mahkovca. Ti so tako večino časa presedeli na kazenski klopi, kljub temu pa se je jeziček na zagrebško tehtnico nagnil šele sredi zadnje tretjine, ko je Petač še drugič zadel v polno. Ob dveh zadetkih prednosti se je Zagrebčanom le uspelo izmuzniti do nove zmage, zaloški trener pa se je po koncu tekme lahko le upravičeno jezil nad neodgovornim delom sodnikov.

Statistika tekme

Dom športov, gledalcev 600, sodniki: Hrelja, Ivanič in Bočič (vsi Hrvaška).
Strelci: 1:0 Petač (Gojanovič, 1.), 1:1 Burnik (6.), 2:1 Žibret (Mladženovič, 28.), 3:1 Petač (46.).
Kazenske minute: Medveščak 10, Banque Royale Slavija 30 minut + 20 minut disciplinske kazni.

Tekma Maribor Olimpija - Alba Volan

Hokejisti Zavarovalnice Maribor Olimpije so v tekmi 12. kroga mednarodne lige izgubili proti Albi Volan z 2:4.

Na Madžarskem so se najbolj izkazali sodniki, ki niso upravičili svojega imena. V 25. sekundi tekme so sicer povedli domači hokejisti, ki so se višjega vodstva veselili še v sedmi minuti, nato pa so se povsem prebudili tudi gostje. Ti so na tekmi proti vratom gostiteljev sprožili kar 43 strelov, medtem ko domači le 29, a ko je že kazalo na bolje, so na sceno znova stopili domači sodniki in zmajčkom z nerazumljivimi odločitvami pristrigli peruti.

Ljubljanski hokejisti so to pot igrali močno oslabljeni, saj v ekipi ni bilo prvega vratarja Mohoriča, prav tako pa sta manjkala napadalca Hebar in Ropret. Vendar pa je pomlajeno ljubljansko neizkušeno moštvo pokazalo karakter in v zadnjem delu povsem nadigralo domače hokejiste, a jim je za kaj več zmanjkalo časa

Ledena dvorana v Szekesfehervarju, gledalcev 1200, sodniki: Nyeste, Kimcses in Haszonics (vsi Madžarska).
Strelci: 1:0 Vaszjuynin (Osckaj, Palkovics 1.), 2:0 Groschl (Holeczy, Fodor, 7.), 3:0 Palkovics (Ocskay, 17.), 4:0 Palovczik (36.), 4:1 Mušič (50.), 4:2 Kralj (57.).
Kazenske minute: Alba Volan 26 + 40, ZM Olimpija 23 + 60 minut.