Poraz kljub boljši igri

Jesenice, 10. 10. 2006 22.00 |

Hokejisti Jesenic so doma izgubili tekmo proti Linzu. Prvi zadetek je padel že v prvi minuti.

Jeseničani tokrat niso razveselili gledalcev
Jeseničani tokrat niso razveselili gledalcev FOTO: POP TV

Gledalci se še dobro niso namestili na svoja mesta, ko so gosti prvič zadeli. Po pičlih 37 sekundah je namreč Latvijec Olegs Sorokins zadel v polno, pritožbe domačega kapetana, češ da je bil vratar Gaber Glavič oviran, pa glavni sodnik ni upošteval.

Železarji v prvem delu niso bili prepričljivi, tudi igra z igralcem več je bila preveč medla, čeprav so imeli kar štiri takšne priložnosti. Toda veselja domačim navijačem niso pripravili.

V drugem delu so se gostitelji le zbrali, nanizali številne priložnosti, zadeli tudi prečko, kamen pa se jim je odvalil od srca v 32. minuti, ko jim je le uspelo izenačiti. Ko je Fox dve minuti in pol pred drugim odmorom zadel pod prečko, je zadišalo po zmagi.

Vendar so gosti iz Linza menili drugače, po dobrih dveh minutah zadnjega dela so zadeli z igralcem več in pet minut pred koncem še enkrat zadeli v polno po grobi napaki v jeseniški obrambi. Železarji so imeli v zadnjem delu precej več priložnosti, v zadnji minuti in pol poskušali tudi brez vratarja, a sta točki vnovič ušli z Jesenic.

Acroni Jesenice - Black Wings Linz 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)

Dvorana Podmežakla
, gledalcev 1500, sodniki: Haas, Hutter in Kaspar (vsi Avstrija).
Strelci: 0:1 Sorokins (Shearer, Winzig, 1.), 1:1 Robar (Varl, M. Rodman, 32.), 2:1 Fox (Varl, Goličič, 38.), 2:2 Ignatjevs (Hohenberger, Szucs, 43.), 2:3 Shearer (Szucs, Hohenberger, 55.).
Kazenske minute: Acroni Jesenice 10, Black Wings Linz 20.