Poraz Jeseničanov

Salzburg, 11. 03. 2007 21.11 |

Hokejisti Acroni Jesenic so v tekmi 55. kroga avstrijske lige Ebel izgubili z Red Bull Salzburgom z 2:3.

Jeseniški hokejisti so izgubili z Red Bull Salzburgom
Jeseniški hokejisti so izgubili z Red Bull Salzburgom FOTO: POP TV

Hokejisti Acroni Jesenic so v tekmi 55. kroga avstrijske lige Ebel izgubili z Red Bull Salzburgom z 2:3 (0:2, 1:1, 1:0).

Jeseniški hokejisti so se na solnograško odpravili z lepo popotnico petkove odmevne zmage proti Linzu. Od Železarjev nihče ni zahteval zmage, kajti domači so v letošnji sezoni na svojem ledu klonili le enkrat. Tudi tokrat so bili v vlogi velikega favorita, v prvi tretjini pa so to tudi upravičili. Že prvo številčno prednost so izkoristili z zadetkom Franka Banhama in v nadaljevanju nenehno ogrožali Glavičeva vrata, a je bil jeseniški čuvaj mreže zanesljiv. Nemočen je bil ob strelu domačega zvezdnika Thomasa Kocha, ki je poskrbel za dva zadetka prednosti v 13. minuti. Hokejisti Acronija so bili v prvem delu v podrejenem položaju, priložnosti so bile bolj redke, zato je bilo vodstvo domačih zasluženo.

V drugem delu pa se je slika na ledeni ploskvi popolnoma spremenila. Železarji so bili za razred boljši, imeli so številne priložnosti, a je bil njihov krvnik domači vratar Reinhard Divis, ki je branil tudi nemogoče. A kljub temu je bila odlična jeseniška igra poplačana na sredini drugega dela, ko je v polno zadel Jean Philippe Pare in napovedal zasuk, ki pa ga ni bilo. Domači Biki so še enkrat zadeli z igralcem več, v 38. minuti je bil uspešen Andre Lakos, in znova ušli na +2. Zadnja tretjina je bila spet jeseniška. Vse poti so vodile proti vratom Divisa, ki je bil junak tega obračuna. Izjemnih priložnosti Jeseničani niso izkoristili, Aaron Fox je šest minut pred koncem le ublažil poraz.

Odločitve o zadnjem udeležencu končnice tako še ni, saj so edini preostali konkurenti Železarjev Dunajčani z 10:7 slavili na domačem ledu proti Innsbrucku, tako da bodo v torek na tekmo zadnjega kroga v Podmežaklo prišli s točko zaostanka.

Statistika tekme:

Dvorana Red Bull, gledalcev 3000, sodniki: Cervenak, Hauer, Rambausek (vsi Avstrija).
Strelci: 1:0 Banham (M. Pewal, 4.), 2:0 Koch (Lakos, 13.), 2:1 Pare (Fox, Razingar, 31.), 3:1 Lakos (M. Peweal, Artursson, 38.), 3:2 Fox (D. Rodman, Robar, 51.).
Kazenske minute: Red Bull Salzburg 8, Acroni Jesenice 8