Poljaki zmagali za šest

Stavanger, 18. 01. 2008 20.10 |

STA, T.Š.
8

Na rokometnem EP je Poljska zanesljivo dobila tekmo drugega kroga proti Sloveniji s 33:27.

Varovanci Mira Požuna so izgubili s Poljaki.
Varovanci Mira Požuna so izgubili s Poljaki. FOTO: Damjan Žibert

Slovenska rokometna reprezentanca je z včerajšnjo zmago proti Češki naredila pomemben korak k uvrstitvi v drugi del evropskega prvenstva na Norveškem. Proti Poljski, drevišnjemu tekmecu, pa naj bi se pokazala prava vrednost slovenskega moštva pod vodstvom selektorja Mira Požuna. Poljaki so zasluženo zmagali, saj so vodili celotno tekmo in si priborili prvi par točk. Slovenija ima po dveh odigranih tekmah eno zmago in en poraz. Naslednji tekmec Slovenije bodo Hrvati.

Poljaki so silovito začeli in podobno kot včeraj na tekmi s Hrvaško ekspresno povedli, nato pa so jih naši južni sosedi ujeli. Slovencem ta podvig ni uspel, saj so varovanci poljskega selektorja Bogdana Wente od izida 4:1 v četrti minuti le višali razliko. Na sredini prvega polčasa je bila razlika še najmanjša, nato pa je v drugem delu skokovito rasla. Slovenski rokometaši so naredili preveč napak v napadu, v obrambi pa so igrali preveč medlo, tako da tudi vratar Gorazd Škof (štiri obrambe v 30. minutah) ni uspel ubraniti naleta Poljakov. V 25. minuti je bilo + 6 zadetkov prednosti za Poljsko (18:12), ob koncu prvega polčasa pa je bilo že katastrofalnih +9 (23:14).

V drugem polčasu je Slovenija zaigrala bolje in hitro zmanjšala zaostanek. V 46. minuti je bilo + 4, v 50. minuti pa le še +3 za Poljake (28:25). Bližje ni šlo, saj so Poljaki obdržali vodstvo in nato ob izključitvi Uroša Zormana dosegli dva zadetka in si ponovno priigrali lepo prednost. V nadaljevanju drugega polčasa je razlika nihala med petimi in šestimi zadetki in na koncu je bilo 33:27. Izkazal se je vratar Beno Lapajne z 11 obrambami, najboljši strelec pa je bil Aleš Pajovič s sedmimi zadetki.

Slovenija - Poljska 27:33 (14:23)
Dvorana Idretts, gledalcev 1000, sodnika Breto in Huelin (oba Španija).
Slovenija: Kozlina 2, Kozomara 1, Dobelšek 3, Kavtičnik 2, Mlakar 2, Natek 2, Pungartnik 2, Škof, Špiler 1, Praznik, Pajovič 7 (2), Lapajne, Žvižej 4, Zorman 1.
Poljska: Szmal, Jaszka 2, K. Lijewski 1, Kuchczynski, Jachlewski, Tkaczyk 6, Bielecki 9, Siodmiak, Weiner, B. Jurecki 4, Jurasik 3, M. Jurecki 1, Tluczynski 5 (2), M. Lijewski 2.
Sedemmetrovke: Slovenija 7 (3), Poljska 2 (2).
Izključitve: Slovenija 12, Poljska 14 minut.
Rdeč karton: Siodmiak.

Hrvati premagali Čehe
Hrvaška rokometna reprezentanca je v drugem krogu evropskega prvenstva (skupina A) v norveškem Stavangerju premagala Češko s 30:26 (13:13). Slovenija je na prvi tekmi premagala Češko s 34:32 (16:14), Poljska pa izgubila s Hrvaško s 27:32 (14:14).