Peta zmaga mlade generacije

Nova Gorica, 11. 07. 2007 21.04 |

Mladi košarkarji so na EP zabeležili še eno zmago, že peto po vrsti. Tokrat so premagali Turčijo.

Mlada slovenska košarkarska reprezentanca
Mlada slovenska košarkarska reprezentanca FOTO: KZS

Mlada slovenska reprezentanca je dosegla peto zaporedno zmago na evropskem prvenstvu in skupno že dvanajsto vključno s pripravljalnimi tekmami.

Slovenska košarkarska reprezentanca mlajših članov (do 20 let) je v drugem krogu drugega dela evropskega prvenstva v Novi Gorici (skupina E) premagala Turčijo z 82:74 (18:14, 40:36, 55:58).

Varovanci trenerja Aliloviča so z nekaj težavami v Novi Gorici premagali še reprezentanco Turčije. Dvoboj so pri Sloveniji začeli Jan Močnik, Jaka Klobučar, Emir Preldžič, Matej Krušič in Gašper Vidmar. Tekmeca sta bila sprva zelo izenačena, gostitelji pa so po zaslugi Preldžiča prešli v vodstvo z 9:6 in ga po trojki istega igralca v deseti minuti povišali na 18:14. Še več, na začetku druge četrtine sta zadela Krušič in Klobučar, tako da so si gostitelji hitro priigrali osem točk naskoka (22:14). Turki so s tremi zaporednimi trojkami v 14. minuti izid izenačili na 23:23.

Mladi reprezentanci so tokrat premagali Turke
Mladi reprezentanci so tokrat premagali Turke FOTO: KZS

Po minuti odmora so varovanci Mira Aliloviča zaigrali bolje, Vidmar je ob hitro doseženem bonusu Turkov zadel dva prosta meta, točko je dodal Tadej Koštomaj, po trojki Dejana Mlakarja in košu Preldžiča pa so Slovenci z osmimi zaporednimi točkami prešli v vodstvo z 31:23.

Nato so spet sledile slabe minute in nekaj zgrešenih "odprtih" metov. To so tekmeci izkoristili in tik pred koncem polčasa rezultat zasukali sebi v prid - 35:36. Slovenci so s košem Dejana Čigoje in trojko Jake Klobučarja prvo polovico dvoboja vendarle končali s prednostjo štirih točk (40:36).

Slovenski košarkarji v prvih petih minutah in 20 sekundah tretje četrtine niso zadeli iz igre, dva prosta meta Vidmarja pa nista bila dovolj za boj s turškimi vrstniki, ki so v 24. minuti vodili s 45:42, v 27. minuti pa že z 51:47. Četudi sta se pri gostiteljih razigrala Klobučar in Močnik, je bilo to dovolj le do prve minute odmora selektorja Turčije Nihata Iziča, pred katero je njegova ekipa na začetku zadnje četrtine zaostajala z 58:59. A Turki, ki so dotlej zadeli že sedem trojk, so trikrat brez težav zaključili napad in v 33. minuti imeli že pol ducata točk prednosti – 65:59.

Gostitelji se niso predali. Najprej je za tri točke zadel Mlakar, nato pa so svoj posel odlično opravili še Preldžič, Močnik in Vidmar. Alilovičevi izbranci so nato z delnim rezultatom 10:1 prešli v vodstvo s 70:66 in ga niso več spustili iz rok.

Slovenijo v drugem delu EP v četrtek ob 20. uri čaka še tekma z Rusijo, ki bo verjetno odločala o prvem mestu v skupini E FOTO: KZS

Slovenija - Turčija 82:74 (18:14, 40:36, 55:58)

Dvorana OŠ Milojke Štrukelj,
gledalcev 1500, sodniki: Bachar, Pozzana, Kokainis.
Slovenija: Preldžič 16 (5:7), Močnik 12 (4:7), Klobučar 18 (3:5), Mlakar 14 (0:3), Lorbek (0:1), Koštomaj 1, Krušič 5 (2:3), Čigoja 6 (2:3), Vidmar 10 (2:10).
Turčija: Akis 14 (1:3), Caner 8 (0:4), Batuk 1 (0:2), Gktas 4 (2:2), Yagmur 22 (5:7), Altintig 9 (4:5), Pacun 5 (2:2), Nalga 2 (1:5), Demir (0:2), Yetim, Savas 9 (3:8).
Prosti meti: Slovenija 19:24, Turčija 11:17.
Met za tri točke: Slovenija 9:21 (Mlakar 4, Klobučar 3, Preldžič 2), Turčija 9:25 (Akis 4, Yagmur 3, Caner 2).
Osebne napake: Slovenija 20, Turčija 25.
Pet osebnih: Nalga.