V košarkarskem finalu Avstralke in Američanke

Peking, 21. 08. 2008 19.14 |

Obe ekipi sta do sedaj še nepremagani, vendar pa so Američanke favoritinje za olimpijsko zlato. V primeru zmage bi še četrtič zapored osvojile naslov, kar doslej ni uspelo še nobeni ženski košarkarski ekipi.

V prvem današnjem polfinalu so se Američanke soočile z najmočnejšimi tekmicami, proti katerim so igrale na letošnjih OI, saj so potrebovale 23 minut, da so ujele Rusinje in jih nato s 67:52 tudi premagale.

Ameriške košarkarice so se pričakovano uvrstile v finale olimpijskih iger v Pekingu. FOTO: Reuters

V drugem polfinalu pa so slavile Avstralke, ki so z 90:56 premagale Kitajke. Kljub temu, da so igrale proti domačinkam, so imele Avstralke v dvorani zelo močno podporo, saj si je tekmo ogledalo veliko njihovih navijačev. Kitajkam je do sredine druge četrtine tekmice sicer še uspevalo držati v šahu, vendar pa so Avstralke nato tako odločno povedle, da jim Kitajke bile več kos.