
Grška šprinterka je v Pekingu znova naletela na težave. Potem ko je bila leta 2004 vpletena v dopinški škandal, dopinškemu preizkusu se je dolgo izmikala in na OI potem ni nastopila, so ji tokrat vodilni pri Mednarodnem olimpijskem komiteju preprečili vstop na letošnje igre, tako da so ji zavrnili akreditacijo. Izvršni odbor MOK se je za prepoved nastopa na olimpijskih igrah odločil zaradi moralnih razlogov, in sicer po posvetu z disciplinskimi svetovalci. "Želimo poslati jasen signal o tem, kako trdna so moralna stališča MOK," je povedala predstavnica komiteja Giselle Davies. "Gre za cel niz dogodkov, ki so se po mnenju MOK razvili v škandalozno sago, ki je zasenčila olimpijske igre v Atenah in negativno vplivala na ugled MOK in celotnega olimpijskega gibanja."
Triintridesetletna Ekaterina Thanou, srebrna na 100 m v Sydneyju 2000, je sicer svojo kazen odslužila, čeprav ji ničesar niso dokazali, tokratni ukrep MOK, ki ji je s tem preprečil sodelovanje na igrah, pa je označila kot maščevanje MOK proti njej osebno. Zaradi tega je že napovedala tožbo proti krovni olimpijski organizaciji, ob tem pa je še dodala, da so nekateri športniki, ki so grešili in odslužili svojo kazen, lahko potem na naslednjih tekmah nemoteno nastopali. "Zdaj je pomembno, da Katerina dobi odškodnino, do katere je upravičena," je Kollias pojasnil in dodal, da je MOK z odločitvijo odlašal tako dolgo, da atletinja ne bi imela časa vložiti pritožbe pri arbitražnem sodišču za šport (CAS).

KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.