"Poslal je tudi dve elektronski pošti, iz odgovorov pa je jasno razbrati, da jih je napisala pod vplivom drugih oziroma so bila cenzurirana. Simon zato ostaja globoko zaskrbljen nad usodo Pengove, da ni svobodna, da je pod popolnim nadzorom in ne more komunicirati svobodno, odprto in neposredno," je tiskovna predstavnica WTA povedala za francosko tiskovno agencijo AFP.
Zdaj 35-letne Pengove, nekdanje prve igralke sveta v ženskih dvojicah in dvakratne zmagovalka turnirjev za grand slam, ni bilo videti veliko v javnosti, odkar je 2. novembra Džanga Gaolija obtožila spolnega napada.
Mednarodni olimpijski komite (Mok) je 21. novembra sicer sporočil, da je predsednik krovne športne organizacije Thomas Bach opravil polurni videopogovor s Pengovo. Dosedanji dokazi o tem, da je živa in zdrava, pa so bili objavljeni predvsem v kitajskih medijih, kjer so pred dnevi objavili nov video in fotografijo Šuai Peng na odprtju mladinskega turnirja v Pekingu.
V podporo Pengovi so se oglasile številne teniške igralke, med njimi tudi Petra Kvitova, Naomi Osaka, Serena Williams, Simona Halep, pa tudi igralci, če omenimo Andyja Murrayja, Feliciana Lopeza ...
Kitajske oblasti še vedno niso potrdile, kje se nahaja izginula teniška igralka. Niti Džang, nekdanji podpredsednik kitajske vlade, niti zdajšnja kitajska vlada niso komentirali obtožb Pengove. Razpravo o tej temi pa so blokirali na kitajskem internetu, ki je močno cenzuriran, pa tudi na drugih družbenih omrežjih.
Kitajsko zunanje ministrstvo je sporočilo le, naj "ljudje končajo namensko manipulacijo z dogajanji okrog Pengove".
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.