Drugi športi

Vuelta: Horner po etapni zmagi v 'rdečem'

Madrid, 02. 09. 2013 19.23 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Na kolesarski dirki po Španiji si tekmovalci še naprej podajajo rdečo majico vodilnega. Po deseti, prvi pravi gorski etapi s ciljem na prelazu Hazallanas jo je z drugo etapno zmago na dirki spet prevzel ameriški veteran Chris Horner.

Chris Horner (RadioShack) je za 48 sekund premagal nekdanjega zmagovalca dirke Italijana Vincenza Nibalija. Tretje mesto je v 186,8 kilometra dolgi etapi zasedel Španec Alejandro Valverde; zaostal je za minuto in dve sekundi. Daniel Moreno, ki je pred tem kolesaril v rdeči majici, je zaostal za še mnogo več, tako da je moral predati skupno vodstvo. V skupni razvrstitvi ima Horner 52 sekund prednosti pred Nibalijem ter minuto in osem sekund pred Valverdejem.

Jani Brajkovič, z Jacobom Fuglsangom glavni Nibalijev pomočnik, je zaostal točno za pet minut in zasedel 30. mesto, Grega Bole je bil slabši. V skupnem seštevku Belokranjec zaseda 28. mesto, njegov zaostanek za vodilnim znaša devet minut in 29 sekund.

Vinceno Nibali je izgubil rdečo majico.
Vinceno Nibali je izgubil rdečo majico. FOTO: Reuters

Horner, že zmagovalec letošnje tretje etape, bo letos oktobra dopolnil 42 let. V karieri je že imel nekaj lepih uspehov, bil na največjih dirkah vedno kandidat za visoka mesta, toda to, kar mu uspeva letos na Vuelti, je neverjetno. V deseti, izredno zahtevni etapi je skupino najmočnejših kolesarjev na dirki napadel sredi 4,5 kilometra dolgega, strmega zaključnega vzpona, napadu najstarejšega kolesarja z etapno zmago in majico vodilnega na največjih dirkah pa ni bil kos nihče.

"Nisem mu mogel slediti, bil je neverjeten. A sem z zelo težko etapo, ki je potekala v veliki vročini, vseeno zelo zadovoljen, čeprav bi si seveda želel zmagati. Dobil sem nekaj sekund v boju s tekmeci. Jutri se moram ob prostem dnevu spočiti, nato pa nadaljevati dobre vožnje. Mislim, da se moja forma vzpenja," je dejal drugouvrščeni Nibali, ki očitno ne misli, da bi lahko Horner zdržal v majici vodilnega do konca.

Izidi:
1. Christopher Horner (ZDA/RadioShack Leopard) 4:30:22
2. Vincenzo Nibali (Ita/Astana) +0:48
3. Alejandro Valverde (Špa/Movistar) 1:02
4. Ivan Basso (Ita/Cannondale)
5. Joaquim Rodriguez (Špa/Katjuša)
6. Thibaut Pinot (Fra/FDJ) isti čas
7. Nicolas Roche (Irs/Saxo-Tinkoff) 1:10
8. Igor Anton (Špa/Euskaltel-Euskadi) 1:25
9. Domenico Pozzovivo (Ita/AG2R La Mondiale) isti čas
10. Rafal Majka (Pol/Saxo-Tinkoff) 2:05
...
30. Jani Brajkovič (Slo/Astana) 5:00
173. Grega Bole (Slo/Vacansoleil) 29:49

- skupni vrstni red:
1. Christopher Horner (ZDA/RadioShack Leopard) 40:29:14
2. Vincenzo Nibali (Ita/Astana) 0:43
3. Nicolas Roche (Irs/Saxo-Tinkoff) 0:53
4. Alejandro Valverde (Špa/Movistar) 1:02
5. Joaquim Rodriguez (Špa/Katjuša) 1:40
6. Daniel Moreno (Špa/Katjuša) 2:04
7. Ivan Basso (Ita/Cannondale) 2:20
8. Thibaut Pinot (Fra/FDJ) 3:11
9. Rafal Majka (Pol/Saxo-Tinkoff) 3:16
10. Domenico Pozzovivo (Ita/AG2R La Mondiale) 3:28
...
28. Jani Brajkovič (Slo/Astana) 9:29
100. Grega Bole (SloVacasoleil) 1:11:16

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • Powered, bencinska kosilnica
  • Lounge naslanjač Relax
  • Lounge set Maja      
  • Gardena, robotska kosilnica      
  • žar
  •  Vrtna hiška, lesena, mikka
  • Scheppach visokotlačni
  • Lounge set Alex
  • Karcher visokotlačni
  • Villager robotska kosilnica
  • paviljon
  • sedežna fiesta

KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User763371
03. 09. 2013 07.23
-1
toliko o dobri formi Brajkoviča,mislim,pa čeprav z žalostjo,da ne bo nikoli več nastopal za katerokoli moštvo Pro-Toura,saj pričakovanj drugih in tudi sebe ni izpolnil