Krimovke prvič sklonjenih glav: Res je prvi in boli, a nas ne sme potreti

Ljubljana, 13. 10. 2024 08.25 | Posodobljeno pred 3 urami

M.J., M.F.
6

Če je šlo štirikrat zapored, pa se je petič žal ustavilo. Dva gola sta zmanjkala, rokometašice Krima Mercatorja pa so morale na obračunu v Areni Stožice premoč priznati tekmicam CSM Bucuresti. Tako še vedno ostajajo pri osmih točkah v tej sezoni EHF Lige prvakinj. Ljubljančanke so pretrpele sploh prvi letošnji evropski poraz. Krimovke se bodo prihodnji konec tedna v gosteh pomerile z madžarskim Ferencvarosem.

POPkast s Tjašo Stanko

Lahko bi rekli, da je bila to prva tekma v tej sezoni, ko Ljubljančanke vajeti igre niso imele povsem v svojih rokah. Romunke so bile namreč zadaj le pri rezultatu 1:0, nato pa so prav gostje narekovale ritem celotnemu srečanju.

Statistika ob koncu tekme: Krim Mercator - CSM Bukarešta
Statistika ob koncu tekme: Krim Mercator - CSM Bukarešta FOTO: Sofascore.com

Varovanke Dragana Adžića so se sicer borile na vse pretege, svoje tekmice pa nekajkrat celo ujele. To je bilo pri izidih 4:4, 8:8 in 9:9. A kaj več žal ni šlo. Po 30 minutah igre so se Krimovke v slačilnico odpravile s precej velikimi štirimi goli zaostanka (15:19). V drugem polčasu so se na srečo glasnih domačih navijačev njihove ljubljenke nekoliko prebudile.

Toliko, da se še nekoliko bolj zadihale za ovratnik ekipi Helle Thompsen. Predvsem Jovanka Radičević in Tamara Horaček sta bili ob kapetanki Ani Gros (10 golov) tisti, ki sta poskrbeli, da so se Krimovke pred zadnjo četrtino približale na minimalen zaostanek. 25:26 je bilo na semaforju, ki je napovedal precej vročo končnico srečanja.

Žal pa Ljubljančankam ni uspelo petič zapored v tej sezoni. Obramba enostavno ni bila tam, kjer bi si domača zasedba želela, kar je bilo odločilno, da so Krimovke morale tekmicam priznati premoč. 29:31 je bil na koncu rezultat.