Makotokai zato ni nek nov, moderni stil karateja. Je karate, ki povzema znanje Naha-te in Shuri-te iz Okinawe, ter uporablja znanje krožnih premikov, značilnih za kitajske stile, ter obenem uči različne načine energetsko-dihalnih vaj, ki so potrebne za zdravje notranjih organov, ter za učinkovitejši udarec. Tudi zaradi tega se pri makotokai karateju poleg sproščanja telesa in različnih načinov udarjanja uporablja in študira tudi udarce neposredno v telo, kar daje tej zvrsti karateja še dodaten čar in kontrolo nad samim seboj. 31. januarja bo na Kodeljevem v Ljubljani tudi 2. mednarodni turnir v Makotokai karateju, na katerem bo nastopilo 150 tekmovalcev v katah in borbah. Vsi, ki vas zanimajo borilne veščine vljudno vabljeni, vstopnine ni.
Drugi športi
Makotokai karate spet na Kodeljevem
Ljubljana, 28. 01. 2010 10.20 |
PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min
Avtor
M.J.
Komentarji
0
Način Makotokai Karate, ki ga je prinesel na dan učitelj in eden najboljših evropskih karateistov Paolo Bolaffio iz Trsta, se vrača nazaj v zgodovino na japonski otok Okinawo, kjer se je razvil v svetovno znano metodo boja, takrat imenovano še To-De, ter na Kitajsko, od koder je prišlo znanje na Okinawsko otočje.
Ko se karate zaradi posledic modernizacije še ni razvil kot gola športna dejavnost, je vseboval zelo učinkovite načine za utrjevanje telesa v vseh starostnih obdobjih, načine za utrjevanje in gradnjo zdravja, ter za študij popolnoma učinkovitih samoobrambnih tehnik. V različnih obdobjih, po tem, ko se je prenesel iz Okinawe v širni svet, se je osnovno znanje karateja zaradi želje po športu in modernizaciji (ter želji po prikrivanju znanja), začelo izgubljati. To je do tega, da se pri raznih borilnih športih, kot npr. boks, full contact-i, ultimate fighting-i in ostale moderne borilne veščine posmehujejo današnjim karateistom, največkrat celo upravičeno. Prav zato se je veščina Makotokai karateja vrnila nazaj v preteklost, ko je bil karate prvovrstna veščina, s pomočjo katere so se Okinawčani uspešno goloročno branili pred izurjenimi oboroženimi samuraji.
UI
Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.