
V španski Valencii je branilka pokala Amerike iz leta 2007 švicarska posadka Alinghi, ki jo vodi Ernesto Bertarelli, krmar pa je Novozelandec Brad Butterworth. Na čelu jadrnice izzivalke BMW Oracle je Avstralec James Spithill, za krmilom pa bo Novozelandec Russell Coutts, ki je slovito jadralsko lovoriko osvojil trikrat, zadnjič leta 2003 na Alinghiju.

Švicarska posadka je tekmovanje sprva hotela izpeljati v Združenih arabskih emiratih, a so ga morali po odločitni sodišča preseliti v Valencio. Bertarelli je zaradi vremenskih razmer v tem delu Sredozemlja pozimi želel dvoboj organizirati poleti, a mu niti to ni uspelo. Včeraj, ko bi se moral 33. pokal Amerike začeti, v zalivu pred Valencio ni bilo vetra, ki bi obema tehnološko dovršenima jadrnicama omogočal enakovredne razmere.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.