Celje, 01. 03. 2008 17.43 |

Rokometaši Celja so v 4. krogu osmine finala lige prvakov izgubili tekmo proti Barceloni s 27:32.

Celjani so zabeležili še tretji zaporedni poraz. Slovenski državni prvaki so bili v bitki s slovito Barcelono povsem nemočni.

V nabito polni dvorani Zlatorog rokometaši Celja niso najbolje začeli tekme. Luknjasta obramba, neorganiziran napad in živčnost v igri so pripeljali do tega, da so v 6. minuti Španci vodili že za + 3 gole. Katalonci pa so prednost iz minute v minuto povečevali in tako v 15. minuti tekme vodili že za neverjetnih + 7 golov. Potem pa so na veselje Florjanov prišle domače minute. V 23. minuti so Pivovarji naredili delni izid 4:0, za katerega pa sta bila zaslužna Miha Gorenšek in Dragan Gajič in domači so zaostanek znižali na 9:12. Katalonci pa domačim tudi do konca polčasa niso uspeli več pobegniti na več kot tri gole prednosti.

Celjani so doživeli še tretji zaporedni poraz.
Celjani so doživeli še tretji zaporedni poraz. FOTO: Damjan Žibert

Tudi v nadaljevanju tekme Celjani niso bili kos gostom iz Španije. Igralci kot so Hvidt, Romero, Rocas, Fernandez in Nagy so vse skozi skrbeli, da jim domači rokometaši niso uspeli priti blizu. V 45. minuti so gostje pobegnili na + 8 golov prednosti. Najaveč golov je za goste zadel Nagy (7). Pri domačih sta bila s petimi goli najboljša strelca Špiler in Trivundža.

Celjska ekipa se bo v naslednjem krogu v gosteh pomerila z madžarskim Pickom iz Szegeda, tekma bo 8. marca.

Dvorana Zlatorog, gledalcev 6000, sodnik: Baum in Goralczyk (oba Poljska).
Celje Pivovarna Laško: Sulić 2, Gregorc, Gajič 2, Škof, Špiler 5, Trivundža 5 (1), Kozlina 2, Rezar, Furlan 1, Gorenšek 3, Stojanović 3, Terzić, Kokšarov 3, Kos 1.
Barcelona: Hvidt, Noddesbo 4, Garabaya, Lozano 2, Fernandez 3, Losert, Ugalde 4, Romero 6, Nagy 7, Nenadić, Larholm, Gull, Rocas 6 (1), Šepkin.
Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 3 (1), Barcelona 2 (1).
Izključitve: Celje Pivovarna Laško 2, Barcelona 4 minute.