Verstappen presenetil Hamiltona in osvojil 'pole' na zadnji, odločilni dirki sezone

Abu Dabi, 11. 12. 2021 15.16 |

Čeprav je bil na zadnjih dveh treningih VN Abu Dabija nekoliko počasnejši od Lewisa Hamiltona, se je Max Verstappen na sobotnih kvalifikacijah zbral in vpisal najboljši startni položaj. To je bil še deseti 'pole' za Nizozemca v tej sezoni. Tretje mesto je v senci dvoboja Verstappen – Hamilton, ki se v zadnjo dirko podajata točkovno poravnana, pripadlo vse boljšemu Landu Norrisu.

"Seveda je to izjemen občutek. Neizmerno vesel sem, to je tisto, kar smo si želeli. Toda nikoli ni lahko, še posebej ob formi Mercedesa na teh zadnjih dirkah ne," je osvojitev najboljšega startnega položaja pokomentiral Max Verstappen (Red Bull). "Maxu je uspel izjemen krog in danes nam ni uspelo odgovoriti. Povsem zasluženo je osvojil 'pole'. Toda mislimo, da imamo s svojimi pnevmatikami za nedeljsko dirko dober položaj, in upamo na dobro dirko. Še vedno sem v prvi startni vrstni in tam bom začel dirko," pa ni bil pretirano zaskrbljen dirkač Mercedesa Lewis Hamilton.

Max Verstappen
Max Verstappen FOTO: AP

Nizozemec, ki lovi prvi naslov prvaka v karieri, je z osvojenim 'polom' tako bolje končal priprave na veliko dejanje sezone. Na dosedanjih prostih treningih sta si namreč s Hamiltonom delno razdelila plen, saj je v petek enega dobil Britanec, enega Nizozemec, Hamilton pa je bil hitrejši tudi danes dopoldne na zadnjem treningu. A v kvalifikacijah je bil spet boljši dirkač Red Bulla, ki si je s časom 1:22,109 privozil 0,371 sekunde naskoka pred Britancem.

Tretji čas kvalifikacij (+ 0,822 s) je imel Britanec Lando Norris (McLaren), ob njem bo iz druge vrste začel še drugi Red Bullov dirkač, Mehičan Sergio Perez. Tretjo startno vrsto pa sta v kvalifikacijah zasedla Španec Carlos Sainz (Ferrari) in drugi Mercedesov voznik, Finec Valtteri Bottas.

Finski veteran Kimi Räikkönen (Alfa Romeo), ki ga v nedeljo čaka 349. in zadnja dirka v bogati karieri dirkača formule 1, pa je v kvalifikacijah končal na 18. mestu.

Verstappen in Hamilton imata pred zadnjo postajo sezone enako točkovno izhodišče (369,5), a je v rahli prednosti Nizozemec, ker ima eno zmago več. Če bosta dirkača izenačena tudi po zadnji dirki (torej če bosta oba ostala brez točk), bo o naslovu prvaka namreč odločalo prav številko zmag.