Valladolidov rešitelj Bilbija

Vallaolid, 25. 02. 2010 21.04 |

Slovenski rokometni reprezentant Nenad Bilbija je prvič po poškodbi zaigral za Valladolid in odločil obračun z Antequero (27:23).

Rokometaši Valladolida so v španski ligi Asobal vknjižili pomembno zmago nad Antequero (27:23), kjer je pred začetkom letošnje sezone igral slovenski reprezentant Zoran Lubej. Tretjeuvrščena ekipa v državnem prvenstvu bije krčevit boj za mesta, ki vodijo v Ligo prvakov. Mož odločitve na zadnjem obračunu pa je bil ravno nesojeni slovenski reprezentant Nenad Bilbija. Celjan ni bil med trinajstimi izbranci Juana Carlosa Pastorja, ampak je bil med tistimi, ki jih lahko v primeru 'kritične' situacije ob polčasu trener vpokliče v igro (13+2). Tako je trener 's tribune' v ekipo potegnil Bilbijo, ki je s tremi zadetki v najbolj kritičnih trenutkih odločil dvoboj.

Nenad Bilbija je odločil dvoboj z Antequero.
Nenad Bilbija je odločil dvoboj z Antequero. FOTO: Damjan Žibert

"15 minut pred koncem dvoboja me je trener potegnil s tribune in me poslal na igrišče," je za 24ur.com povedal Bilbija in nadaljeval: "Pet minut pred koncem obračuna je bil izid še izenačen, nato pa sem z dvema zaporednima zadetkoma moštvu pomagal iz negotovega položaja in še podal za zadnja dva gola na tekmi." 208 cm visoki levi zunanji rokometaš je zaigral šele prvič po neugodni poškodbi, ki jo je staknil med reprezentančnimi pripravami v Podčetrtku.