Drugi športi

Valjavec nadaljuje kariero

Ljubljana, 30. 07. 2010 20.33 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Potem ko je pri Nacionalni protidopinški komisiji ovrgel sume za uživanje dopinga, se je Tadej Valjavec odločil, da bo še tekmoval, na dirke naj bi se vrnil že septembra, oktobra pa nastopil na dirki po Lombardiji.

Tadej Valjavec
Tadej Valjavec FOTO: Damjan Žibert

O tem se je dogovoril tudi s francosko ekipo AG2r.

"V Chamberyju sem se dogovoril o nadaljevanju sezone. V zadovoljstvo obeh strani. Sam sem v treh mesecih spoznal, kako pogrešam kolesarstvo, zato sem se kljub prvotnemu drugačnemu razmišljanju odločil drugače. Moja vrnitev pa še ni stoodstotna, saj moram opraviti še gastroskopijo želodca, s katerim imam težave že nekaj let in je tudi povezan z dopinškimi obtožbami. Če ne bo vse v redu, bom nadaljeval zdravljenje, zdravje bom odslej postavljal na prvo mesto," je dejal Valjavec, ki pa se dobro zaveda, da bo vrnitev težka, tako rezultatsko kot tudi v zvezi z zagotavljanjem ekipe za naslednjo sezono (pogodba s Francozi mu poteče po sezoni, o novi še niso govorili, so mu pa zagotovili, da mu bodo letošnjo plačo v celoti poplačali).

"V treh mesecih nisem resno treniral, samo petkrat sem se usedel na kolo, še to neresno, tako da sem nepripravljen. Za Vuelto je prepozno, v septembru pa lahko začnem na manjših dirkah, v Lombardiji pa dokažem svojo kakovost, saj mi ta dirka ustreza. Vsekakor ne bo lahko, kot ne bodo lahki pogovori za novo pogodbo. Sem očrnjen, tega ne morem več popraviti, to bom težko opral. Zaenkrat sicer še ne vem, ali bom koga tožil, s tem se bo ukvarjal moj odvetnik. Vseeno pa upam, da bom le dobil ekipo za naslednje leto," je vseeno optimist Besničan.

Valjavec pričakuje, da se bo Mednarodna kolesarska zveza na odločitev nacionalne komisije pritožila na Mednarodno športno razsodišče, a se s tem ne obremenjuje. Prepričan je, da ima sam zadosti dokazov, da so obtožbe neutemeljene. Že komisiji je dokazal, da so bila nihanja v njegovi krvni sliki nekaj običajnega. "Ta nihanja se meni zdijo normalna zaradi treh dogodkov. Zaradi pika ose, krvavitve iz želodca in višinskih priprav. Vsega tega UCI ni upoštevala, mi pa smo dokazali s posebno formulo, da je vse to res mogoče. Ob tem bi se zahvalil doktorici medicinske statistike Maji Pohar Perme, ki je opravila fantastično delo."

Valjavec je v tej aferi našel tudi nekaj dobrih stvari. Videl je, kdo je prijatelj, kdo ne, več časa je preživel z družino, ugotovil je, kaj mu pomeni zdravje. Prav to bo zdaj prioriteta. "Zdaj imam povsem drugačne poglede na življenje. Vsega tega, kar sem doživel, ne privoščim nikomur," je na novinarski konferenci dejal Valjavec, ki pa je vseeno priznal, da bodo čustva po največji zmagi v karieri vseeno močnejša.
 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20

KOMENTARJI (12)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Tonček Balonček
02. 08. 2010 14.57
Ni bil dokazan kot nedolžen!! On je dokazal dvom in trdi, da slika nejgove krvi !tako nihatzaradi osjega pika, ulkusa, astme in podobno! Mednarodna kol.zveza se bo seveda pritožila!
User460732
02. 08. 2010 12.59
Sem vesela, da je bil dokazan kot nedolžen. A če smo iskreni so pri kolesarstvu vsi (no večinoma) pod isto streho.
nnee
02. 08. 2010 00.05
tonček čist možno
Tonček Balonček
01. 08. 2010 22.19
Drugo leto ga bo pičil brencelj!
nnee
01. 08. 2010 20.42
hm kero bolezen si bo pa zmislu za nasledno sezono
User453353
31. 07. 2010 11.14
Tonček Balonček
31. 07. 2010 06.43
Škoda, da čeplakova ni nikoli pomislila, da je bil vzrok njenih težav kak pik insekta ali ulkus in tako ni mogla dokazati dvoma! Morda je bila v Monte Carlu neprimerna klima? Nagrad in sponzorskega denarja seveda ni nikoli vrnila.
User448982
30. 07. 2010 23.24
Sej takoj bo zmagu.
Andraž Resman
30. 07. 2010 22.59
to sam lažejo!!!upam : )
Tonček Balonček
30. 07. 2010 22.29
Dokazal je dvom, saj ga je pičila osa!
bvb.09
30. 07. 2010 21.28
upam da bo postavil novi najboljši slovenski rezultat na tour de france vso srečo tadej
User554137
30. 07. 2010 20.56
super pa upam da se bo sestavu nazaj in spet dokazal da je še zmer dobr