"Imamo veliko nadarjenih teniških igralcev. Ne samo v Rusiji, ampak tudi tam, kjer nas običajno obravnavajo," je bil piker prvi šef ruskega tenisa Šamil Tarpiščev, ki je Ribakini javno čestital za zmago v Wimbledonu, s čimer je še podžgal bes Britancev, ki si – kakopak – ob uveljavitvi sankcij proti ruskim in beloruskim športnikom niti v sanjah niso mogli predstavljati, da bo na koncu s prešernim nasmeškom pozirala prav Rusinja.

In pravzaprav je morda kdo upal, da se bo to zgodilo – sankcije med igralci in igralkami v teniški karavani niso naletele na odobravanje, pač pa zgražanje –, toda realno je bilo težko pričakovati, da bo Ribakina na koncu slavila, saj ni sodila v ožji krog favoritinj. A kdo ve, morda so jo prav sankcije proti državi, v kateri je bila rojena in v kateri še danes živi, podžgale k temu, da Otočanom pokaže, kaj pomeni prebuditi spečega sibirskega medveda. In tako so bili Britanci v šoku ... "To so njihove težave, ne naše. Ampak za nas je dobro," se je smejalo Tarpiščevu v intervjuju za ruski Sport Proekt.
Ribakina je sicer do 18. leta trenirala v Spratakovi teniški šoli, ki je v preteklosti dala že veliko izvrstnih teniških igralk. Zagotovo se vsi spomnite Ane Kurnikove, kajne? "Da, da. To je šola Junost, na podlagi katere je zdaj zgrajen novi teniški center, kjer imajo 10 pokritih igrišč s trdo podlago in šest pokritih peščenih igrišč. To je zdaj v Moskvi tako poletna kot zimska baza. In ne smemo pozabiti, da so ruski teniški igralci danes aktualni svetovni prvaki, tako med ženskami kot moškimi," se Tarpiščev ni pozabil potrkati po prsih.
