Stevens osmi na svetu na 50 metrov prsno

Fukuoka, 26. 07. 2023 14.07 |

M.J., STA
9

Slovenski plavalec Peter John Stevens je na svetovnem prvenstvu v Fukuoki na Japonskem nastopil v velikem finalu v disciplini 50 metrov prsno. Kranjčan je z rezultatom 27,08 zasedel osmo mesto. To je bil prvi finale za 28-letnega plavalca v karieri na tekmi te ravni in prvi slovenski finale na SP po nastopu Damirja Dugonjića v isti disciplini leta 2015 v Kazanu.

Peter John Stevens
Peter John Stevens FOTO: Damjan Žibert

Zmagal je Kitajec Haiyang Qin, ki je v Fukuoki zlato kolajno osvojil že na 100 m prsno. S 26,29 je bil tri desetinke in pol oddaljen od svetovnega rekorda Britanca Adama Peatyja, ki ga je napovedoval. "To je še vedno moja želja," je po tekmi priznal Kitajec. Srebro je osvojil branilec naslova Američan Nic Fink s 26,59, bron pa drugi Kitajec Jiajun Sun s 26,79. Ob dosežkih velja dodati, da je slovenski rekord Damirja Dugonjića iz leta 2015 le stotinko sekunde slabši od izida, ki ga je dosegel srebrni Fink. Skupno je Peter John Stevens 11. slovenski plavalec v zgodovini, ki je nastopil v finalu SP.

Slovenski tabor nov nastop v Fukuoki čaka že v četrtek, ko bo Janja Šegel tekmovala na 100 m prosto.