Slovenski rokometaši se morajo iz tekme v tekmo boriti tudi proti sodnikom. Če sta jim bila v torek večji del tekme nenaklonjena Avstrijca Gerhard Reisinger in Christian Kaschütz, je bila zgodba podobna tudi v sredo, ko sta pravico delila Belorusa Andrei Gousko in Siarhei Repkin. Prekršek Oliverja Roggischa nad Urošem Zormanom je bil za rdeči karton, s čimer se je strinjal tudi nemški kolega, dosodila pa sta le izključitev za dve minuti, Nemci so lahko imeli pretirano dolg napad, Slovencem pa sta denimo dvignila roko po vsega 40 sekundah igre, za nameček pa sta v nedogled dopuščala tudi proteste posameznikov. "Nimam komentarja na sojenje," je z nasmeškom na obrazu na naše vprašanje odgovoril nemški selektor Heiner Brand, identičen pa je bil tudi komentar slovenskega selektorja Zvonimirja Serdarušića.
Tudi slovenski reprezentanti nad odločitvami delilcev pravice na prvih dveh tekmah niso zadovoljni. Uroš Zorman si je še posebej dobro zapomnil udarec s komolcem, ki mu ga je med igro dodelil Roggisch, za 24ur.com pa je o dogodku povedal: "Po tekmi sem sodniku rekel, da je bil prekršek za rdeči karton, a tako pač je. Tudi nad Špilerjem je bil prekršek za 7-metrovko pa ga ni dosodil. Takšen je šport, pomembnejše je, da se mi vzpenjamo." David Špiler, najboljši igralec Slovencev na zadnji tekmi pa je bil na temo sodnikov povsem kratek: "Nemčija je velesila!"
V kolikor ekipa želi biti boljša od nasprotnika, mora biti boljša tudi od sodnikov, in to Slovenci so. Čeprav teče že drugi dan prvenstva Stare celine pa nekateri očitno še vedno ne vedo, da v skupini C poleg Poljske, Nemčije in Švedske igra še Slovenija. Na novinarski konferenci po končanem dvoboju, je namreč uradni moderator dogodka dejal, da bo za srbske in hrvaške novinarje selektor Serdarušić na voljo po koncu konference…Bi morda vedeli za nas če bi padla velika Nemčija?
KOMENTARJI (33)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.