
V eni najbolj odmevnih si je predsednik FIA Max Mosley marca privoščil orgije s petimi dekleti na poziv, oblečenimi v zapornice iz nekdanjih koncentracijskih taborišč. Mosley je nastopil v glavni vlogi v teh nenavadnih spolnih igricah, video pa je v javnost spravil eden od britanskih tabloidov. V vsebinsko "bogatem" filmu je prvi mož FIA pokazal svojo igralsko nadarjenost: z damicami je lepo kramljal ob pitju čaja, v akcijskem delu pa ni manjkalo sadomazohističnih in drugih spolnih scen.
No, Britanec je tabloid News of the World nato tudi tožil in zaradi nepopravljive škode prejel slabih 120 tisoč evrov odškodnine, poleg tega pa je kljub temu hudemu škandalu dobil podporo članstva in je ostal predsednik Mednarodne avtomobilistične zveze. Tako so junija izglasovali na sedežu FIA v Parizu.

Doping, doping ...
Prepovedana sredstva, doping in kazni so zanesljivo rdeča nit minulega leta. Januarja je ameriško sodišče za pol leta poslalo Marion Jones za rešetke. Jonesova je v letošnjem letu kazen že odsedela, vmes so ji vzeli vse medalje, sama pa je v velikih finančnih težavah. Dvaintridesetletnica je morala v zapor, kjer je ameriškim preiskovalcem lagala in sprva zanikala jemanje prepovedanih poživil in vpletenost v ponarejanje čekov. Jonesovo v času njene atletske kariere niso niti enkrat "ujeli" pri jemanju prepovednih poživil, saj so bili vsi njeni testi negativni. Njeno ime se je pojavilo šele v razvpiti aferi Balco. Med letoma 1999 in 2001 je jemala steroid THG, ki ga tedaj še niso mogli odkriti.
Dveletno kazen so zaradi uporabe prepovadnih poživil 27. marca potrdili tudi slovenski tekačici Jolandi Čeplak. Disciplinski senat Atletske zveze Slovenije (AZS) je po več kot sedemurni razpravi potrdil, da je bila svetovna dvoranska rekorderka v teku na 800 m pozitivna na dopinškem testu in je zato dobila dvoletno prepoved nastopanja z začetkom kazni 25. julija 2007, ko je bil znan izid testa B.

Na OI je velik škandal uprizoril tudi švedski rokoborec v grško-rimskem slogu Ara Abrahamian, ki je na podelitvi kolajn na blazine vrgel bronasto odličje, ker naj bi neupravičeno izgubil polfinalni dvoboj proti kasnejšemu zmagovalcu Italijanu Andrei Minguzziju, zaradi česar ga je Mednarodni olimpijski komite (MOK) diskvalificiral z olimpijskih iger in mu odvzel bron.
Tudi kolesarski šport se ni mogel otresti dopinških škandalov. Na junijski dirki po Franciji so se vrstili številni dopinški primeri, izključeni so bili Stefan Schumacher, Bernhard Kohl in Ricardo Ricco. Junija letos je zmagovalec Toura iz leta 2006 Američan Floyd Landis ostal brez te prestižne lovorike, saj mu je CAS (Mednarodno športno razsodišče), na katero se je kot zadnjo možnost pritožil, odvzel lovoriko zaradi jemanja dopinga in s tem tudi nagrado v višini 450 tisoč dolarjev. Kazen se mu izteče januarja 2009.
Umazana čast NBA lige
Tudi pri košarki nismo zamudili dveh škandalov. Tudi liga NBA, ki se je dolgo poleg pridevnika najkakovostnejša ponašala tudi kot najbolj pravična, je doživela hud udarec. Sodnik Tim Donaghy je bil obsojen na 15 mesecev zapora zaradi prirejanja rezultatov in nelegalnih stav.
V regionalni ligi NLB pa ostaja v spominu pretep na tekmi med moštvoma Cibone in Splita. Novembrski "ravs" med Ciboninim Američanom Rawlejem Marshallom in Sinišo Štembergerjem je bil pravi "ulični". Marshall v ligi ne bo smel igrati kar tri mesece, poleg tega bo moral plačati še 6.500 evrov. Njegov partner v pretepu Štemberger, ki je v boju "potegnil krajšo" (razbita arkada), bo moral izpustiti tri tekme, v blagajno lige pa plačati 3.500 evrov.

Hokejska tragikomedija
Škandalozno je tudi vse, kar se je dogajalo in se še dogaja na HZS. Hokejska zveza Slovenije tone vse globlje in globlje, na vidiku pa ni rešitelja, ki bi potegnil hokejski voz iz blata. Maja je slovenska hokejska reprezentanca pod taktirko Šveda Matsa Waltina izpadla iz elitne skupine svetovnega hokeja in od takrat (sedem mesecev), se članska reprezentanca še ni zbrala.
Šved se je takrat poslovil od Risov, ki še vedno ne vedo, kdo jih bo vodil na SP skupine Divizije 1 in še prej, na februarskih kvalifikacijah za OI v Nemčiji. Do tega pomembnega turnirja je samo še dober mesec, HZS pa nima selektorja, niti predsednika. Damjan Mihevc je odstopil 20. maja, nasledil ga je podpresednik Janez Sodržnik, ki pa je 3. novembra stopil po predsednikovih stopinjah in zaradi očitkov o nenamenski porabi finančnih sredstev prav tako odstopil. Trenutni vršilec dolžnosti je Srdan Kuret, predsedstvo HZS trenutno šteje namesto osem le šest članov (dva sta odstopila), prav tako je odstopil tudi predsednik strokovnega sveta HZS Damjan Režek. Načrtovana skupščina je bila že večkrat prestavljena in odložena ...
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.