V Novem Sadu rojena 35-letna Monika Seleš je v svoji bogati teniški karieri osvojila 53 turnirjev, zmagala pa je tudi na devetih turnirjih za Grand Slam. Štirikrat je osvojila odprto prvenstvo Avstralije, trikrat je slavila na odprtem prvenstvu Francije in se veselila dveh naslovov na odprtem prvenstvu ZDA. Edini turnir za velik slam, ki ga Seleševa nima v svoji bogati zbirki, je Wimbledon. Najbližje zmagi na angleški sveti travi je bila leta 1992, ko je v finalu izgubila s svojo največjo tekmico v karieri Steffi Graf.
Seleševa je svoje največje uspehe nanizala v najstniških letih, saj je kar osem od devetih osvojenih grand slamov osvojila do svojega 20. leta. Njega bogata kariera pa bi bila po vsej verjetnosti še bolj uspešna, če se ne bi zgodilo usodno leto 1993, ko jo je fanatični oboževalec Steffi Graf na turnirju v Hamburgu zabodel v hrbet. Poškodba sicer ni bila hujša, vendar pa Seleševa zaradi velikega psihičnega šoka na teniške terene ni stopila kar dve leti.
Zmagoslavno se je vrnila leta 1995, ko je na svojem prvem turnirju po Hamburgu zmagala na odprtem prvenstvu Kanade. Zadnjič je Seleševa na turnirju za WTA nastopila leta 2003, ko je igrala na odprtem prvenstvu Francije.
Poleg Monike Seleš, ki je ameriško državljanstvo dobila leta 1994, bo v Hišo slavnih letos sprejet tudi njen stanovski kolega, in sicer 71-letni Andres Gimeno, ki je še vedno lastnik zanimivega rekorda. Gimeno je leta 1972 pri 35 letih zmagal kot najstarejši teniški igralec na Roland Garrosu. Poleg njiju bodo v Hišo slavnih letos 'vstopili' še Donald Hell, nekdanji ameriški teniški selektor, posthumno bo med elitno druščino vpisan tudi Robert Johnson, pionir svetovnega tenisa. Seleševa in ostala druščina bodo uradno ustoličeni 11. julija v Newportu.
KOMENTARJI (10)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.