Savšek zmagal na tekmi svetovnega pokala v Ivrei, Terčelj in Kauzer tretja

Milano, 14. 09. 2024 13.14 | Posodobljeno pred 3 dnevi

STA, Ž.Ž.
8

Kanuist Benjamin Savšek je na četrti tekmi svetovnega pokala v slalomu na divjih vodah v italijanski Ivrei dokazal, da mu nesrečni dogodek na olimpijskih igrah v Parizu ni vzel volje. Aktualni svetovni prvak je v Italiji ugnal konkurenco in zabeležil svojo šesto zmago v svetovnem pokalu. Na zmagovalni oder se je s tretjim mestom uvrstil tudi kajašak Peter Kauzer, slovenski uspeh pa je dopolnila še kajakašica Eva Terčelj, ki je prav tako bila tretja.

Od Petra Kauzerja sta bila hitrejša le Poljak Mateusz Polaczyk in Francoz Anatole Delassus. Poleg Hrastničana se je izkazal še en Slovenec Lan Tominc, ki je s četrtim mestom dosegel svojo najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu.

Evo Terčelj sta premagali zgolj domačinka Stefanie Horn in Nemka Ricarda Funk.

Terčelj je bila edina slovenska finalistka, v polfinalu sta izpadli Eva Alina Hočevar, dosegla je 18. čas, in najhitrejša v kvalifikacijah Ajda Novak, uvrstila se je na 25. mesto.

Zmaga Savška

Z enim dotikom vratc je Francoza Yohanna Senechaulta premagal za dobro sekundo, tretje mesto je zasedel domačin Raffaello Ivaldi. Slovenski uspeh sta dopolnila Luka Božič s petim in Žiga Lin Hočevar z desetim mestom. Slednji, najhitrejši v polfinalu, je bil na dobri poti, da zabeleži novo zmago, a je imel v zadnjem delu zahtevne proge težave, sodniki so ga kaznovali s pribitkom 50 sekund.

Benjamin Savšek
Benjamin Savšek FOTO: Profimedia

Vseeno se je prebil drugo mesto skupnega seštevka, za vodilnim Slovakom Matejem Benušem, ki se tokrat ni uvrstil v finale, pred zadnjo tekmo v Seu d'Urgellu, kjer bodo točke dvojne, zaostaja le tri točke. Božič je z zaostankom 11 točk četrti, Savšek pa zaostaja 18 točk in je peti.

Pri dekletih se je med Slovenkami najbolj izkazala Eva Alina Hočevar, zasedla je četrto mesto, Lea Novak pa je s šestim mestom prišla do najboljše uvrstitve na tekmah svetovnega pokala. Alja Kozorog je zasedla 12. mesto, za finalom je zaostala 17 stotink. Prepričljivo je zmagala Čehinja Gabriela Satkova.

V nedeljo bodo v Ivrei še tekme v krosu.