Drugi športi

RZS: Sprejeli poročili selektorjev

Kras, 13. 07. 2010 21.31 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min

Na ustanovni seji novega predsedstva Rokometne zveze Slovenije so sprejeli kopico pomembnih sklepov, povezanih s poročiloma selektorjev, kandidaturi za žensko EP 2014 ...

V predsedstvu RZS pod vodstvom dosedanjega predsednika Franja Bobinca so odslej – s štiriletnim mandatom – Dušan Zorko (Pivovarna Laško), Urban Golob (Hypo), Franc Krašovec (Cimos), Boštjan Kozole (Eurosad), Franci Pliberšek (MIK), Zdravko Počivalšek (Terme Olimia), Bor Rozman (Merkur), Aleksander Svetelšek (Petrol), Metka Kocbek (Danone), Borut Škabar (Bluemarine) in Janez Škrabec (Riko), po organizacijskem načelu pa še Jože Galof, Izidor Krivec, Matjaž Avsec, Karlo Kastelic, Janez Martinčič in Aleš Praznik. Za podpredsednika sta bila soglasno izbrana Franc Krašovec in Dušan Zorko.

Franjo Bobinac
Franjo Bobinac FOTO: Damjan Žibert
Po poročilu generalnega sekretarja Tomaža Jeršiča o organizaciji in delovanju RZS ter realizaciji sklepov prejšnjih sej predsedstva RZS (poročilo je bilo soglasno sprejeto) sta sledili poročili Zvonimirja Serdarušića in Ivice Rimanića, selektorjev moške in ženske članske reprezentance. Prisotni so po dolgi in konstruktivni razpravi, v kateri seveda ni manjkalo tudi nasprotujočih si mnenj o razlogih za neuspeh moške izbrane vrste v dodatnih kvalifikacijah za SP 2011 na Švedskem proti Madžarski, sprejeli njuni poročili, oba pa sta dobila soglasno podporo za nadaljenje selektorsko delo.

Dolgo razpravo je povzročila tudi šesta točka o organiziranju avtonomnega sodniškega združenja (SZRZS) v okviru slovenske rokometne zveze. V okviru nacionalne zveze naj bi nastalo avtonomno združenje zaintereseranih članov, ki bi se prostovoljno organizirali po načelih družbene pogodbe. Zaradi besednih napadov Jožeta Galofa na Jeršiča je slednji na koncu celo nameraval podati (ponuditi) svoj odstop, a se to potem ni zgodilo, saj mu člani predsedstva zaradi velikega zaupanja, ki ga uživa v njihovih očeh, tega enostavno niso dovolili. Po številnih stališčih za in proti je predsedstvo glasovalo, zaradi rezultata (šest za in dva proti) pa je bilo jasno, da ni sklepčnosti, zato bodo o tem odločali po korespondenčni poti.

Zvonimir Serdarušić
Zvonimir Serdarušić FOTO: Damjan Žibert

Žensko EP v Sloveniji pod vprašajem

Glede kandidature za organizacijo ženskega evropskega prvenstva leta 2014 je Slovenija ostala edini kandidat, EHF pa bo o tem odločala na kongresu konec avgusta. Vsi prisotni so se strinjali s tem, da zahtevnega projekta – okvirni predračun namreč znaša kar 4,3 milijona evrov – ni mogoče organizirati in izpeljati (predvsem denarno) brez občutne pomoči države (ministrstvo za šolstvo in šport, Slovenska turistična organizacija  ...), zato bodo še ta teden na ustrezne naslove državnih institucij in organov ter predsednika vlade Boruta Pahorja poslali posebno pismo. Če dovolj velike pomoči s strani države ne bo, bo RZS prisiljena odstopiti od kandidature za Euro 2014 za ženske.

Nasprotovanje regionalni ligi

Sekretar RZS Leopold Kalin je predstavil ideje in sklepe z nedavnega ustanovnega sestanka moške regionalne lige v Sarajevu. Večina prisotnih je nasprotovala vključitvi slovenskih klubov v to tekmovanje v prihajajoči sezoni, predsednik Bobinac pa je opozoril, da zadeva ni črna ali bela ter da se mora RZS na osnovi plusov in minusov na koncu tudi odločiti. Zaenkrat je predlagal, da bi predsedstvo RZS zavzelo nevtralno stališče.

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.