Drugi športi

Rokometaši v nemški Bundesligi naj bi se odpovedali četrtini plač

Berlin, 20. 03. 2020 16.37 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Sindikat nemških rokometnih igralcev se je odločil, da se odpove delu svojih plač, s čimer bodo skušali pomagati klubom, ki so se zaradi ekonomskih posledic pandemije novega koronavirusa znašli v finančnih stiskah, je za Združenje nemških športnih medijev dejal predstavnik sindikata, sicer reprezentančni vratar Johannes Bitter.

Rokometaši Flensburga (v temnih dresih) med tekmo s Celjem Pivovarno Laško v sezoni 2018/19.
Rokometaši Flensburga (v temnih dresih) med tekmo s Celjem Pivovarno Laško v sezoni 2018/19. FOTO: Damjan Žibert

Nemški rokometaši, ki si kruh služijo v Bundesligi, so se po sestankih odločili, da se odpovedo deležu svojih plač, ki po navedbah nemških medijev znaša 25 odstotkov. Številke pa predstavnik sindikata Johannes Bitter ni potrdil.

"Jasno je, da moramo tudi igralci prevzeti del odgovornosti," je za Združenje nemških športnih medijev (SID) dejal nemški reprezentančni vratar, medtem ko je predsednik sindikata Marcus Rominger dejal, da se igralci zavedajo svojih nalog v zahtevnih časih.

"Za nekatere klube bo šlo na tesno, ne samo ob pogledu na to sezono. V nevarnosti so številna delovna mesta," je dodal Rominger. Nemško rokometno Bundesligo so sicer prekinili do vsaj 22. aprila.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 10
  • 9
  • 8
  • 7
  • 6
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.