Na vprašanje, kako si je bilo prvič nadeti rumeno majico, je trenutno vodilni mož na dirki po Franciji odgovoril: "Zagotovo poseben občutek. To je majica, o kateri sanja vsak kolesar. Prekrasno si jo je bilo nadeti prvič, a zdaj je pred menoj še pomembnejši cilj – da jo obdržim vse do Pariza."
Za kaj takega bo moral Roglič "preživeti" še dve etapi. Na petkovi smo videli zmago Kragha Andersena, favoriti za skupni seštevek pa so v cilj prikolesarili skupaj . Nedeljska etapa sprememb na vrhu prav tako ne bo ponudila, saj v karavani vlada nepisano pravilo, da se na zadnji dan dirke ne napada. Tako vsem, ki si še želijo skočiti na sam vrh, ostaja le sobotni kronometer, v katerem pa Roglič tako ali tako spada med najboljše na svetu.
Zato se zdi, da je 30-letni Kisovčan v Alpah dokončno storil vse, kar mora storiti kolesar v boju za rumeno majico, a Roglič kljub temu ostaja previden. "Samo še trije dnevi so pred nami, a naš fokus se ne spreminja. Do zdaj je celotna ekipa delovala izjemno in to moramo ohraniti," je povedal po cilju 18. etape v La Roche-sur-Foronu.
Za športnimi uspehi svetovnega formata pa seveda stoji nemalo odrekanj. Rogličeva življenjska sopotnica Lora Klinc je našemu novinarju Maticu Flajšmanu pred kraljevsko 17. etapo s ciljem na prelazu Loze razkrila, da je Primoža nazadnje videla v prvi polovici avgusta. Roglič pa je dodal, da je bil nazadnje doma 8. julija, vse odtlej pa se je pripravljal na dirko po Franciji. "Oni so tisti, ki mi omogočajo, da počnem takšne stvari," je družini hvaležna nesporna kolesarska številka ena ta hip.
Za ohranitev rumene majice Roglič po vsaki etapi dobi plišastega leva, ki ga nato hrani za istoimenskega sina – Leva. "Levi so njegova posebnost. Enega sem mu prinesel že iz kriterija po Dofineji, a je do danes ostal brez grive. Tako da je vesel, ko mu prinesem nove, da jih lahko uniči."
KOMENTARJI (31)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.