Hrvaški rokometni reprezentant in član Celja Pivovarne Laško Mirko Alilović je prvi na seznamu vratarskih želja vodstva nemškega rokometnega kluba Rhein Neckar Löwen. Potem ko je poškodbo ramena staknil njihov prvi čuvaj mreže Slawomir Szmal, so v klubu iz Mannheima krenili v lov za novim čuvajem mreže. Čeprav poškodba naj ne bi bila tako huda in bo Poljak po neuradnih informacijah pripravljen za bundesligaški derbi z ekipo Füchse Berlin, naj bi nemški udeleženci lige prvakov naredili vse, samo da ga zvabijo v svoje vrste.

Poleg člana slovenskih državnih prvakov, je visoko na seznamu želja še Danec Niklas Landin Jacobsen in član že omenjenega berlinskega kluba Silvio Heinevetter. Glede na to, da ima nemški reprezentant v Berlinu status pravega malega božanstva, je skorajda nemogoče, da bi v kratkem zamenjal sredino, enako pa velja za mladega Danca, člana Silkeborga. Tako za zdaj v igri ostaja ravno Alilović, ki se je pred začetkom sezone iz Leona preselil v Celje brez odškodnine.
Ob tem dodajmo, da ima rokometaš rojen v Ljuboškem v pogodbi člen, ki mu v vsakem trenutku omogoča prekinitev aktualnega dogovora, morebitni novi delodajalci pa morajo v omenjenem primeru zanj odšteti 400 tisoč evrov. Pri Rhein Neckarju z denarjem nimajo posebnih težav, vprašanje pa je, ali bi njegovo pogodbo raje odkupili že to zimo ali po koncu letošnje sezone. Po neuradnih informacijah Alilovića selitev k Rhein Neckarju ne zanima, saj bi njegov odhod v Nemčijo pomenil, da letos ne bo igral več v ligi prvakov.
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.