Rokometaši so celotno sezono formo tempirali predvsem za nastop v kvalifikacijah za OI in po uspehu v njih posledično tudi na samih Igrah v Parizu. Iz tekme v tekmo so prikazovali borbeno, požrtvovalno igro na koncu za las ostali brez tako želene kolajne. Oba poraza v Lillu, kjer so igrali izločilne boje, je bilo težko prežvečiti. Najprej poraz v polfinalu proti Danski (30:31), nato še v boju za tretje mesto proti Španiji (22:23).
Najbolj je takrat v Parizu zamujena priložnost zabolela predvsem Deana Bombača, ki se je mimo predstavnikov medijev sprehodil povsem objokan. Tudi pri nekaterih drugih ni bilo nič drugače. Komaj je solze zadržal tudi selektor Uroš Zorman. "Ves konec tedna je bil zelo zahteven. Dve tekmi, polfinale in tekmo za tretje mesto smo izgubili za en gol. Na koncu bi bilo bolje, če bi izgubili za deset golov in bi lažje našli besede," je takrat dejal selektor Uroš Zorman v mešani coni.
Je pa Slovenija vseeno imela svoja predstavnika na čisto zadnji tekmi olimpijskega rokometnega turnirja. Finalna tekma je namreč imela tudi slovenski pridih, saj sta pravico delila Bojan Lah in David Sok. Slovenska sodnika sta pred tremi leti v deželi vzhajajočega sonca sodila tudi finalno žensko olimpijsko tekmo med Francijo in Rusijo.
Prvič v zgodovini je na OI nastopila tudi ena od ženskih ekip, a se rokometašicam ni uspelo uvrstiti med osem najboljših. Varovanke selektorja Dragana Adžića so obstale so v skupinskem delu po štirih porazih in eni zmagi.
Krim Mercator v zadnjih letih edini sledi evropskemu vrhu
Medtem ko sta reprezentanci v Parizu spisali zgodovino rokometa pri nas, saj sta se prvič obe uvrstili na olimpijski turnir, pa stik z mednarodnim vrhom med klubi kot edini slovenski predstavnik drži Krim Mercator. Ljubljančanke sicer želijo splezati na sam evropski vrh, to je osvojiti laskavo Ligo prvakov, kar jim je pred 25 leti uspelo dvakrat.
V lanski sezoni so svoje evropske nastope končale v play-offu za četrtfinale po dveh porazih proti romunski ekipi CSM Bukarešta. Takrat in v prvem delu sezone še pod taktirko Črnogorca Dragana Adžića, ki pa je po seriji porazov že preteklost Krima Mercatorja.
Novodobna rokometna razmerja v ženskem klubskem rokometu pa velevajo, da Ljubljančanke za naskok na vrh še nekaj manjka. Zdi se, da so francoski, madžarski, predvsem pa skandinavski klubi v prednosti, a to se s prihodom trofejnega španskega trenerja Martina Ambrosa utegne spremeniti. Morda že v tej sezoni ...
Slovan (močno) popestril slovensko sceno
Na drugi strani pa slovenski klubi capljajo tam nekje zadaj. Nastopi v Ligi prvakov se zdijo oddaljeni in tako bo še nekaj časa, saj ni na vidiku posebnega povabila za Slovence, tako kot ga že nekaj let uživa hrvaški Zagreb. Resda se v slovenskem državnem prvenstvu premika, ljubljanski Slovan po dolgih letih spet postaja "pomemben igralec na parketu".
Vrnitev trenerja Uroša Zormana v matični klub in močno okrepljeni igralski kader ter vse bolje organizirana kodeljevska rokometna sredina lahko pomenita le dobro za slovenski rokomet. V tej sezoni se zdi da bo šlo za epski dvoboj starih rivalov - otroškega vrtca iz Celja in visokoletečih in močno okrepljenih Kodeljevčanov. Spodbudni so tudi nastopi novomeške Krke ion ormoškega Jeruzalema v Evropi. Oba čaka dvoboj osmine finala tretjerazrednega evropskega klubskega rokometnega tekmovanja.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.