Drugi športi

Pregrešno dragi stadion

London, 08. 04. 2008 18.09 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Organizatorji olimpijskih iger v Londonu so razkrili vrednost olimpijskega stadiona in centra vodnih športov.

Prireditelji poletnih olimpijskih iger leta 2012, ki jih bo gostila britanska prestolnica London, so danes razkrili višino stroškov za gradnjo olimpijskega stadiona in centra za vodne športe ter imena podjetij, ki ju bodo gradila.

Tako naj bi izgledal olimpijski stadion v Londonu.
Tako naj bi izgledal olimpijski stadion v Londonu. FOTO: Reuters

Olimpijski stadion, ki bo med olimpijskimi igrami imel 80.000 sedišč, bo gradil konzorcij, v katerem bodo Robert Alpine, HOK Sport in Buro Happold, stal pa bo 621 milijonov evrov. V stroške je všteta tudi "preobrazba" objekta, po OI bodo namreč osrednji olimpijski objekt spremenili v atletski stadion s 25.000 sedišči.

Center za vodne športe, ki bo sprejel 17.500 gledalcev, pa bo prireditelje stal 379,3 milijona evrov. Samo plavalni del bo predvidoma stal 303 milijone evrov. Gradilo ga bo podjetje Balfour Beatty, po igrah pa ga bo spremenilo v objekt z 2500 sedišči.

"Le" 100 milijonov evrov pa bo stal kolesarski park, ki bo vključeval velodrom in progo za dirke s kolesi BMX. Ime gradbenega podjetja za kolesarski park še ni znano, ga bodo pa prireditelji kmalu objavili, saj naj bi se gradnja začela prihodnje leto.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • Powered, bencinska kosilnica
  • Lounge naslanjač Relax
  • Lounge set Maja      
  • Gardena, robotska kosilnica      
  • žar
  •  Vrtna hiška, lesena, mikka
  • Scheppach visokotlačni
  • Lounge set Alex
  • Karcher visokotlačni
  • Villager robotska kosilnica
  • paviljon
  • sedežna fiesta

KOMENTARJI (0)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.