Za Francijo je to že jubilejna deseta kolajna najbolj žlahtnega leska na velikih tekmovanjih, v svoji vitrini ima tudi dva zlata olimpijska odličja iz Pekinga 2008 in Londona 2012 ter še tri z evropskih prvenstev v Švici 2006, Avstriji leta 2010 in na Danskem leta 2014. Španski strokovnjak na katarski klopi Valero Rivera je v devetdesetih letih minulega stoletja v ustvaril veliko Barcelono, pred dvema letoma Španijo popeljal do naslova svetovnega prvaka, na letošnjem sklepnem turnirju v Dohi pa je iz Katarja naredil novega rokometnega silaka. A na finalni tekmi njegove lucidne taktične ukane - do finalne tekme je Katar izgubil le eno tekmo proti Španiji, pred tem je v skupinskem delu premagal Slovenijo, Brazilijo, Čile in Belorusijo, v tekmah na izpadanje pa Avstrijo, Nemčijo in Poljsko - niso pomagale njegovim varovancem iz vseh vetrov v obračunu proti rokometno "mogočni" Franciji, v obračunu proti kateremu drugemu tekmecu pa bi se Arabci morda z zlatimi črkami zapisali v zgodovino svetovnih prvenstev.

V francoski reprezentanci je bil strelsko najbolj razpoložena Nikola Karabatić s petimi, medtem ko sta Daniel Narcisse in Valentin Porte dosegla po štiri gole. V katarski izbrani vrsti je Žarko Marković dosegel sedem, Rafael Capote pa šest zadetkov.
Poljaki po podaljšku ugnali Špance

Poljska je osvojila četrto kolajno na svetovnem prvenstvu: v Nemčiji leta 2007 je bila srebrna, v Nemčiji 1982, na Hrvaškem 2009 in letos v Katarju pa bronasta. Španija, ki je v skupinskem delu letošnjega svetovnega prvenstva premagala Slovenijo s 30:26, ostaja pri treh odličjih. Zlati kolajni je osvojila v Tuniziji leta 2005 in pred dvema letoma na domačih tleh, na Švedskem 2011 pa je bila bronasta. Poljaki so sijajno odprli in končali mali finale. V deveti minuti so si priigrali prednost štirih golov (5:1), a so jih izbranci španskega selektorja Manuela Cadenasa v 23. minuti ujeli (11:11). V nadaljevanju so ritem narekovali Španci in tekmecem v 50. minuti ušli na štiri gole (22:18). A Poljaki se niso vdali, pet minut kasneje so se jim močno približali na 21:22, v sami končnici rednega dela pa tekmece tudi ujeli, potem ko je izenačujoči gol sekundo pred koncem rednega dela dosegel Michal Szyba.
V desetminutnem podaljšku se je odvijal izenačen boj za vsako žogo, več preudarnosti pa je bilo na strani poljskih rokometašev, ki so bili vseskozi v rahli prednosti. Končni izid je postavil Kamil Syprzak, ob Szybi eden najboljših posameznikov na tekmi za bronasto kolajno.
V poljski izbrani vrsti sta bila na tekmi v dvorani Lusail najbolj učinkovita Szyba z osmimi in Syprzak s šestimi zadetki, v španski pa je Victor Tomas dosegel šest, Antonio Garcia pa pet golov.
Izida:
Francija - Katar 25:22 (14:11)
Poljska - Španija 29:28 (24:24, 13:13)
Končni vrstni red:
1. Francija
2. Katar
3. Poljska
4. Španija
5. Danska
6. Hrvaška
7. Nemčija
8. Slovenija
9. Makedonija
10. Švedska
11. Islandija
12. Argentina
13. Avstrija
14. Egipt
15. Tunizija
16. Brazilija
17. Češka
18. Belorusija
19. Rusija
20. BiH
21. Iran
22. Savdska Arabija
23. Čile
24. Alžirija
KOMENTARJI (32)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.