Pogačar izgubil vodstvo na dirki po Valencii

Valencia, 07. 02. 2020 19.47 |

Tadej Pogačar (UAE Emirates) je po tretji etapi koledarske dirke po Valencii izgubil skupno vodstvo in je po 18. mestu v etapi sedaj drugi. Pred njim je po 168 km od Orihuele do Torrevieje Avstralec Jack Haig (Mitchelton Scott), ki je bil v etapi sicer na 12. mestu. Haig vodi pred Pogačarjem, še pet kolesarjev pa je do sedmega mesta razvrščenih v času trenutno vodilnega.

Tadej Pogačar
Tadej Pogačar FOTO: AP

V ciljnem sprintu je etapo dobil Nizozemec Dylan Gorenewegen, moštveni kolega Primoža Rogliča v moštvu Jumbo-Visma, pred tretjim Matejem Mohoričem (Bahrain - McLaren) pa je bil še drugi Nizozemec Fabio Jakobsen (Deceuninck - QuickStep). Šesti je bil Luka Mezgec (Mitchelton - Scott), četrti slovenski predstavnik na dirki Jan Polanc (UAE Emirates) pa je bil 31. med 38 kolesarji, ki so v cilj prišli v času zmagovalca.

Mohorič in Polanc sta v skupnem seštevku osmi in deveti, imata dve in pet sekund zaostanka za Jackom Haigom. Ta je bolj znan po gorskih etapah, nepričakovano pa je do svojega prvega vodstva v mednarodni poklicni karieri prišel po etapi s ciljnim sprintom.

Mezgec je 75. s štirimi minutami in pol zaostanka.