Perez ostaja Verstappnov moštveni kolega

Montreal, 05. 06. 2024 18.39 | Posodobljeno pred 27 dnevi

S.V., STA
1

Konec je ugibanj o tem, kdo bo v naslednji sezoni Formule 1 ob Maxu Verstappnu vozil dirkalnik Red Bulla. Njegov moštveni kolega ostaja Sergio Perez, ki je še za dve leti podaljšal pogodbo z avstrijskim moštvom. Mehičan bo pri aktualnih prvakih dirkal vsaj do konca sezone 2026.

Sergio Perez je k zdajšnji ekipi prišel leta 2021 in vsako sezono končal med štirimi najboljšimi dirkači. Najboljši je bil v sezoni 2023, ko je bil drugi, leto prej je bil tretji.

Trenutno zaseda peto mesto v seštevku s 107 točkami, na vrhu pa je njegov moštveni kolega Max Verstappen, ki je osvojil zadnje tri naslove prvaka. Nizozemec je tako tudi po letošnjih osmih dirkah najboljši s 169 točkami.

"Navdušen sem nad novo pogodbo. S tem lahko nadaljujemo skupno pot in prispevamo k nadaljnjemu pisanju izjemne zgodovine te ekipe," je ob sklenitvi novega sodelovanja dejal 34-letnik.

Perez je kariero dirkača F1 začel v sezoni 2011 s Sauberjem, nato pa je dirkal še za McLaren in Force Indio (kasneje preimenovana v Racing Point in Aston Martin). Pet od šestih zmag je dosegel pri Red Bullu, na stopničkah pa je skupaj stal 39-krat.